"List do św. Mikołaja", czyli prośba o tablet Nexus 10 w Polsce (wideo) - Tabletowo.pl

„List do św. Mikołaja”, czyli prośba o tablet Nexus 10 w Polsce (wideo)

Kilka dni temu w serwisie YouTube pojawił się bardzo ciekawy filmik. Stworzony przez użytkownika Daniel Majchrzak jest naprawdę bardzo fajnym pomysłem uświadomienia Google, że my tutaj, w Polsce, chcemy a niestety nie możemy kupować sprzętu elektronicznego w Google Store.

Filmik jest zabawny i lekki, a zarazem interesujący, pouczający oraz przyjemny w odbiorze. Autor z okazji zbliżających się świąt, chce zakupić tablet Nexus 10 – niestety okazuje się, że jako mieszkaniec Polski nie ma takiej możliwości, gdyż sklep jest niedostępny w tym kraju. Postanawia zatem napisać „list do św. Mikołaja”, w którym przedstawia Polskę i przekazuje kilka informacji na jej temat. Prosi Świętego, by ten porozmawiał z przedstawicielami Google i wstawił się za nami :)
Zresztą co tu dużo mówić – obejrzyjcie sami poniżej :

Problem ograniczonej funkcjonalności Google Play Store jest na pewno większości osób znany – dotyczy on nie tylko działu hardware ale też muzycznego. Był on omawiany wielokrotnie na różnych forach, jednak nie było to nic, obok czego nie można przejść obojętnie.

Wierzę jednak, że taka akcja odpowiednio nagłośniona powinna dotrzeć do przedstawicieli firmy z Moutain View, czyli co najmniej zostanie zauważona. A czy to coś zmieni? Nie wiadomo, jednak nie należy tracić wiary. Trzeba pokazać, że Polska to nie jakaś opuszczona prowincja, że jesteśmy licznymi i istotnymi klientami na rynku. Prawdą jest, iż polscy informatycy są coraz bardziej szanowni a sami przedstawiciele narodu bardzo liczni w internecie – czy zatem zostaniemy dostrzeżeni?

Zachęcam innych do podejmowania takich akcji – stopniowo, powoli, lecz może coś uzyskamy. Zgadzacie się ze mną?

Dzięki Rafał za podesłane info! ;-)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona