Lingoal – przeglądarka internetowa, dzięki której nauczysz się języków obcych

W dzisiejszym świecie trudno jest się poruszać ludziom, którzy nie umieją jezyków obcych. Znajomość angielskiego, niemieckiego, francuskiego czy innych języków jest jak klucz do bramy, za którą kryją się olbrzymie możliwości. Dzięki nim możemy się porozumieć w obcym kraju, poznać nowych znajomych, dostać lepszą pracę, etc. Dlatego bardzo kibicuję wszystkim inicjatywom starającym się podnieść poziom znajomości języków obcych wśród Polaków w każdym wieku. Wśród nich pojawiła się przeglądarka Lingoal, stworzona przez firmę Brainglass, na urządzenia pracujące pod kontrolą iOS (iPhone, iPad, iPod Touch) w wersji 4.3 lub nowszej.

Niss Jonass Carlsson, CEO firmy Brainglass, która stworzyła aplikację, tłumaczy zasadę jej działania:

Proces nauki rozpoczyna się natychmiast. Podczas czytania można dotknąć nieznane słówko, aby sprawdzić jego znaczenie w słowniku, posłuchać wymowy, a także zapisać do indywidualnych ćwiczeń w Module Nauki. Zapamiętywanie słówek jest szybkie i skuteczne dzięki kompleksowej metodzie Brainglass. Moduł Nauki śledzi, jak dobrze opanowaliśmy słownictwo za pomocą sześciu różnych rodzajów ćwiczeń.

Aplikacja oferuje tłumaczenie z angielskiego na 16 języków. Poza polskim, są to: arabski, chiński (uproszczony i tradycyjny), francuski, hiszpański, holenderski, indonezyjski, japoński, koreański, malajski, niemiecki, portugalski, rosyjski, turecki, ukraiński i włoski.

Jeszcze kilka słów na temat samego programu:

Nauka rozpoczyna się od poziomu “ROZUMIEM”, po którego przejściu jesteśmy w stanie swobodnie rozpoznawać nowe słowa w tekście i w wypowiedziach. Wykonanie ćwiczeń z kolejnego poziomu – “UŻYWAM” – gwarantuje nam, że będziemy potrafili korzystać z nowych słów podczas pisania lub mówienia po angielsku. Najwyższy poziom nauki to “LITERUJĘ”, który umożliwia naukę pisowni słów. Ćwiczenia na wszystkich poziomach wykorzystują efektywną metodę fiszek. Moduł Nauki cały czas monitoruje postęp zapamiętania nowych słówek i na tej podstawie określa harmonogram ich powtórek. Możemy też wyznaczać sobie cele w nauce angielskiego – np. opanowanie 250 nowych słów w ciągu 10 dni. Osiągnięcie tego celu wspomaga dostępna w aplikacji funkcja trenera, który motywuje nas do nauki.

W chwili obecnej przeglądarka dostępna jest wyłącznie w języku angielskim, aczkolwiek już niebawem ma zostać udostępniona również polska wersja językowa. Twórcy aplikacji zaznaczają również, że Lingoal może mieć problemy z działaniem na stronach internetowych wykorzystujących m.in. Flash lub AJAX. Jednocześnie zapowiadają, że ograniczenia te mają zostać usunięte wkrótce.

Lingoal to program darmowy, aczkolwiek z kilkoma haczykami. Aby korzystać z niego za darmo, należy założyć konto w programie lub zalogować się do aplikacji przy pomocy loginu i hasła z Facebooka. Wtedy otrzymujemy możliwość nieograniczonego tłumaczenia słówek i zapisu 20 słówek do Modułu Nauki (można je w dowolnych momentach usuwać). Wersja premium Lingoal, bez żadnych limitów, kosztuje: 4,99 euro na miesiąc, 9,99 euro na pół roku lub 29,99 euro na rok.

Lingoal znajdziecie pod tym adresem.

20120816-140211.jpg

ź: informacja prasowa