LineageOS zaaktualizowane – jakie dodano nowości?

LineageOS, podobnie jak kiedyś CyanogenMOD, jest najpopularniejszym Custom ROM-em. Pewnie wielu z Was z niego korzysta lub kiedyś go używało. Właśnie system dostał nieco większą aktualizację, która wprowadza kilka nowości.

Lineage Team opublikował Changelog 18, czyli listę zmian, które zostały wprowadzone do systemu w najnowszej wersji. Lista nie jest długa, choć zawarto w niej wiele ciekawych elementów. Zacznijmy może od początku.

Od teraz użytkownik będzie mógł określić, które aplikacje mają korzystać z WiFi, a które z transmisji danych. Wydaje się to być bardzo wygodnym rozwiązaniem. Również pomocne może się okazać automatyczne przechodzenie w tryb Nie przeszkadzać, kiedy to odbywana jest rozmowa głosowa. Bardzo mi się to podoba, tym bardziej, że wiem jak bardzo mogą denerwować wibracje, kiedy to rozmawiamy i trzymamy smartfon przy uchu. Poprawiono również tryb czytania, który ma ułatwić czytanie dokumentów i długich tekstów.

Kilka usprawnień dostał również domyślny launcher – Trebuchet, który od teraz ma lepiej wyświetlać sugerowane aplikacje. Sugestie mają być oparte nie tylko o aktualną porę dnia, ale również o to, czy mamy podpięte słuchawki. Przeglądarka internetowa natomiast – Jelly – została wyposażona w reach mode, który pozwala na przerzucenie górnego paska URL na dół wyświetlacza.

Z mniejszych zmian warto wspomnieć o nowych, majowych poprawkach zabezpieczeń i zaktualizowaniu Chromium WebView do wersji 66.0.3359.139. Ważnym elementem jest również usprawnienie wbudowanej klawiatury, która od teraz ma rozpoznawać to, kiedy użytkownik korzysta z trybu prywatnego (na przykład w Google Chrome). To sprawi, że klawiatura nie będzie sugerowała nam w przyszłości słów, które wpisywaliśmy korzystająć z incognito.

Jak możemy zauważyć, LineageOS rozwija się bardzo szybko, a wszelkie nowości mają za zadanie ułatwić korzystanie ze smartfona. Z niektórych tych dodatków chętnie skorzystałbym już teraz, na przykład z automatycznego przechodzenia w tryb Nie przeszkadzać podczas rozmowy telefonicznej.

Źródło: Lineage Blog