Nie wiem, kto by chciał instalować LineageOS na Samsung Galaxy Note 9, ale jest taka opcja 20

Nie wiem, kto by chciał instalować LineageOS na Samsung Galaxy Note 9, ale jest taka opcja

Czasy, w których niemal każdy smartfon a Androidem należało obowiązkowo zrootować tuż po zakupie, by zainstalować nań CyanogenMod, minęły już bezpowrotnie. Nakładki systemowe producentów reprezentują wysoki poziom wykonania, a nam pozostaje tylko wybierać spośród nich te, które najbardziej nam odpowiadają. Ziemia nosi jednak jeszcze zapaleńców, którzy instalują nieoficjalne dystrybucje Androida nawet na najdroższych smartfonach z tym systemem. Na przykład na Samsung Galaxy Note 9.

Samsung dopilnował, by nakładka systemowa Samsung Experience działała na Galaxy Note 9 jak należy, i tak jest w istocie. Nie powstrzymało to jednak programistów działających w ramach inicjatywy Lineage przed wydaniem niezależnej wersji systemu na ten smartfon.

Nie wiem, kto by chciał instalować LineageOS na Samsung Galaxy Note 9, ale jest taka opcja 21

Należy podkreślić, że LineageOS w wersji 15.1 da się zainstalować na nowym phablecie Samsunga, ale tylko tym z procesorem Exynos w wersjach International (F), International Dual-SIM (DS) oraz Korean (N). OS nie będzie działał na urządzeniach w wersji z procesorem Qualcomm Snapdragon.

LineageOS 15.1 oparty jest na Androidzie 8.1 Oreo, więc ci, którzy liczyli, że instalując niezależny system operacyjny szybciej „wskoczą” na wyższą wersję Androida, będą rozczarowani.

W ogóle rozczarowanie może pojawić się na różnych etapach korzystania z tej wersji oprogramowania, gdyż ROM ten nie jest stabilny. Jeśli ktoś nie lubi być wiecznym testerem, nawet niech nie podchodzi do tej edycji OS-u. Mimo, że działają takie podstawowe rzeczy jak Wi-Fi, Bluetooth, aparat, połączenie sieci komórkowej, USB czy głośnik, to inne rzeczy, np. skaner tęczówki oka, VoLTE, VoWi-Fi i wiele innych – już nie.

Nie wiem, kto by chciał instalować LineageOS na Samsung Galaxy Note 9, ale jest taka opcja 22

LineageOS dla Galaxy Note 9 w tej formie jest właściwie tylko dla pasjonatów, których życiem jest instalowanie raz po raz nowszych wersji oprogramowania. Jeśli nie zaliczamy się do takich osób, a mamy Note’a 9, lepiej po prostu poczekać na oficjalną aktualizację do Androida 9.0 Pie i spać spokojnie.

https://www.tabletowo.pl/2018/09/28/samsung-galaxy-note-9-aktualizacja-wrzesniowe-poprawki/

źródło: TAS