Lineage Team pokazał, jak NIE POWINNO się żartować na Prima Aprilis. Użytkownicy są oburzeni | Tabletowo.pl

Lineage Team pokazał, jak NIE POWINNO się żartować na Prima Aprilis. Użytkownicy są oburzeni

Dołącz do dyskusji 0

Każdy dobrze wie, co jest 1 kwietnia. Prima Aprilis, czy za granicą April Fools’ Day, to dla przeróżnych firm idealny moment, aby wykazać się kreatywnością i w ciekawy sposób nabrać swoich klientów. To samo postanowił zrobić Lineage Team. Przygotowany przez deweloperów psikus jest jednak idealnym przykładem na to, jak nie powinno się żartować na Prima Aprilis.

Lineage Team wpadł na dosyć ciekawy – przynajmniej w założeniach – pomysł. Otóż u każdej osoby, która zainstalowała najnowszą wersję nightly z 2 kwietnia, na pasku powiadomień wyświetlał się komunikat, że użytkownik mógł paść ofiarą korzystania z podrobionego oprogramowania. To jednak nie koniec. Po kliknięciu na niego pojawiało się okienko z informacją, że dane urządzenie nie jest certyfikowane i żeby uniknąć złośliwego oprogramowania, smartfon zostanie wykorzystany do kopania kryptowaluty LOSCoins (wymyślono ją na potrzeby tego żartu). Dotknięcie Learn More pokazywało listę zmian ostatniej aktualizacji, w której to, głęboko między ważniejszymi informacjami, widniała informacja, która dawała jasno do zrozumienia, że to żart. Problem w tym, że nie wszyscy czytają changelogi…

Powiadomienie oraz komunikat związany z żartem na Prima Aprilis (fot. Android Police)

Niestety, wspomniana notyfikacja nie zniknęła po krótkim czasie – pojawiała się na ekranie urządzenia aż do wczorajszej nocy, kiedy to wyszła kolejna aktualizacja nightly. Muszę zaznaczyć, że niemożliwe było pozbycie się tego powiadomienia, bowiem było ono traktowane jako komunikat systemowy. Sam dałem się nabrać na ten żart i o ile samą informacją o rzekomym podrobionym oprogramowaniu się nie przejąłem, tak zbędnie poświęciłem kilkanaście minut na próbę usunięcia tej informacji.

Jak się okazało, komunikat o podrobionym oprogramowaniu został przez wielu użytkowników wzięty na poważnie i wywołał niemałą panikę oraz zastrzeżenia co do bezpieczeństwa systemu Lineage OS. Lineage Team na swojej witrynie internetowej postanowił przeprosić i przy okazji też przyznać, że ten żart był nieśmieszny i niesmaczny. Ekipa obiecała również, że w następnym roku zaskoczą czymś lepszym, co nie wywoła niepotrzebnej paniki.

Jestem ciekawy Waszego zadania na temat tego żartu. Czy ktoś z Was – dokładnie tak, jak ja – dał się nabrać na ten psikus? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Polecamy również:

Najlepsze tech-żarty na Prima Aprilis w jednym miejscu. Dla mnie wygrały… Sidekicks od T-Mobile!

Źródło: Android Police, LineageOS

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona