Lineage przygotował własną przeglądarkę internetową - Jelly | Tabletowo.pl

Lineage przygotował własną przeglądarkę internetową – Jelly

Dołącz do dyskusji 0

Lineage OS ma być bardzo dobrym systemem nie tylko dla urządzeń z najwyższej półki, ale także dla tych, które swoje lata świetności mają dawno za sobą. A nie trzeba mówić o tym, jak wiele starszych telefonów jest oficjalnie wspieranych przez Team Lineage. Aby system był bardziej przystępny dla urządzeń mniej wydajnych, postanowiono wydać nową przeglądarkę internetową.

Ci, co na bieżąco aktualizują swoje urządzenie oparte o Lineage OS, możliwe, że zauważyli nową pozycję na swojej liście aplikacji. A chodzi tu o Jelly (lub Browser – różne nazwy ona przyjmuje), a jest to przeglądarka internetowa. Według twórców, jest to ich własna przeglądarka stworzona z myślą o starszych i mniej wydajnych telefonach, gdzie rozwiązania takie jak Dolphin Browser, Firefox czy Google Chrome są zbyt ociężałe, a wbudowana, androidowa przeglądarka AOSP jest przestarzała i niebezpieczna.

Specjalnie dla Was postanowiłem ją sprawdzić. Już na pierwszy rzut oka łatwo zauważyć minimalistyczny i prosty interfejs. Wysunięcie menu aplikacji jedynie nas utwierdza w przekonaniu, że przeglądarka została stworzona tylko do celów podstawowych. Na próżno tutaj szukać trybu komputerowego czy wbudowanego adblocka. Z plusów jednak trzeba wymienić obecność trybu prywatnego, obsługę wielu kart (które jednak pojawiają się między otwartymi aplikacjami na urządzeniu) czy utworzenie listy ulubionych, dzięki czemu mamy szybki dostęp do wybranych witryn internetowych. Domyślną stroną startową (a także wyszukiwarką) jest duckduckgo.com, ale można to łatwo zmienić w ustawieniach.

Czy polecam tę przeglądarkę komuś, kto ma wydajne urządzenie? Nie, ponieważ Jelly zostało stworzone z myślą o podstawowych funkcjach, a jeśli mamy lepszy telefon, to nie musimy się ograniczać. Natomiast jeśli jesteś użytkownikiem słabszego urządzenia to mogę Ci Jelly Browser polecić. I wcale nie musisz używać Lineage OS, ponieważ program możesz pobrać w wersji .apk stąd!

źródło: Lineage OS blog

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona