Lineage OS obchodzi swoje pierwsze urodziny | Tabletowo.pl

Lineage OS obchodzi swoje pierwsze urodziny

Dołącz do dyskusji 0

Rok temu, wielu z nas było świadkiem śmierci legendy Androida. CyanogenMOD, bo o nim mowa, był najpopularniejszym Custom ROM-em na smartfony. Niestety, ze względu na wiele problemów, działalność tego projektu została zawieszona. Na szczęście autorzy modyfikacji wyszli z kolejnym pomysłem – Lineage OS.

12 miesięcy temu popularny Custom ROM – CyanogenMOD – został uśmiercony, jednak od razu po tym wydarzeniu autorzy tego systemu poinformowali nas o ich nowym projekcie Lineage. Lineage OS bardzo szybko zyskał na popularności oraz stał się podstawą do tworzenia inny, równie dobrych custom ROM-ów.

Z okazji roku istnienia Lineage OS, deweloperzy przedstawili ciekawe informacje dotyczące projektu. Zacznijmy od tego, że Lineage OS jest dostępny na ponad 180 przeróżnych urządzeń, w czym najpopularniejszymi są: OnePlus One, Samsung Galaxy S3, Xiaomi Redmi Note 4, Motorola Moto G 2015 i Samsung Galaxy S5. Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce znajdują się aż 4 generacje popularnych budżetowców od Motoroli – Moto G.

Statystyki dot. Lineage OS. Na środku znajduje się liczba urządzeń, na których aktualnie jest zainstalowany ten system

Aktualnie nad projektem pracuje ponad 700 osób. Co ciekawe, 65 procent z nich to tłumacze. A gdzie Lineage OS jest najpopularniejszy? Pierwsze miejsce zajmują Indie, a zaraz za nimi są Chiny, Brazylia, Rosja i Niemcy (Polska zajmuje miejsce 13.). Lineage Team chwali się również tym, że użytkownicy ich systemu zawsze pracują na najnowszej i najlepiej zabezpieczonej wersji Androida.

A Wy, drodzy czytelnicy, korzystacie z Lineage OS? Ja osobiście nie mogę się przekonać do tego systemu i chętniej korzystam z najczystszych Custom ROM-ów opartych bezpośrednio na AOSP.

Źródło: LineageOS

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona