Niby pierwszy milion trzeba ukraść, a tu nie – pierwszy milion LineageOS użytkownicy pobrali sobie sami | Tabletowo.pl

Niby pierwszy milion trzeba ukraść, a tu nie – pierwszy milion LineageOS użytkownicy pobrali sobie sami

Dołącz do dyskusji 0

Po zamknięciu CyanogenMod Inc. w zeszłym roku, wielu byłych programistów i opiekunów wolnego oprogramowania, modyfikowanego pod banderą tej firmy, otworzyło nowy projekt – LineageOS. Stał się on popularny wśród byłych użytkowników CyanogenMod i działa na coraz większej liczbie urządzeń. 

Strona projektu donosi o osiągnięciu ponad miliona aktywnych instalacji LineageOS. Informacja o tym pojawiła się niemal dokładnie miesiąc po tym, jak udało się osiągnąć 500 000 instalacji. Najbardziej popularnym urządzeniem jest nadal OnePlus One.

Do poziomu CyanogenMod jeszcze daleko, gdyż swego czasu to wolne oprogramowanie działało na 10 milionach urządzeń. LineageOS jest jednak na dobrej drodze, by zbliżyć się do tego poziomu. Najpewniej nie będzie to aż tak duża liczba, bo obecnie dostrzegamy tendencję do odwracania się od niezależnego oprogramowania na rzecz rozwiązań software’owych dostarczanych przez producentów wraz ze smartfonami. Jednak zawsze znajdą się ludzie, którzy z radością poeksperymentują sobie z nowymi wydaniami Androida, niedostępnymi dla nich w normalnej dystrybucji.

Oprócz OnePlus One, najchętniej z LineageOS korzystają użytkownicy OnePlus 3/3T, Samsunga Galaxy S3 i Xiaomi Redmi Note 3.

źródło: LineageOS dzięki AndroidPolice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona