Już można instalować Lineage OS 15.1 i Ressurection Remix na każdym urządzeniu z Project Treble | Tabletowo.pl

Już można instalować Lineage OS 15.1 i Ressurection Remix na każdym urządzeniu z Project Treble

Dołącz do dyskusji 0

Project Treble to nie tylko szybsze aktualizacje Androida. To również spore ułatwienie dla niezależnych deweloperów, którzy przygotowują Custom ROM-y. Od teraz można instalować systemy Lineage OS 15.1 i Ressurection Remix na każdym urządzeniu wspierającym Project Treble.

Nowość, która pojawiła się w Android 8.1 Oreo, pozwala na o wiele łatwiejsze instalowanie nowych wersji systemu. Znacznie przyspiesza to też proces tworzenia Custom ROM-ów. Dzięki Project Treble, pojawiła się możliwość uruchomienia czystego Androida na smartfonie z procesorem Kirin (a dokładniej na Huawei Mate 9), co wcześniej było bardzo trudne, przez co nikt się nie chciał tego podejmować. Ba! Łatwiejsze wgrywanie niezależnych wersji systemu umożliwiło pewnemu użytkownikowi z forum XDA, załadowanie Custom ROM-u na urządzenie z procesorem MediaTek (model Allview V3 Viper), do którego nawet nie zostało udostępnione źródło kernela.

Jeden z deweloperów na forum XDA udostępnił dwa uniwersalne obrazy systemów Lineage OS 15.1 i Ressurection Remix z Androidem 8.1 Oreo. A co to znaczy uniwersalne? Oznacza to, że można zainstalować te systemy na dowolnym urządzeniu wspierającym Project Treble, wykorzystując ten sam plik instalacyjny. W świecie urządzeń mobilnych to naprawdę ogromny krok do przodu.

Oba systemy działają bardzo dobrze i (przynajmniej według aktualnych zapewnień) są pozbawione jakichś większych problemów, więc spokojnie powinny nadawać się do użytku codziennego. Tak jak wspomniałem, systemy te można instalować na każdym smartfonie wspierającym Project Treble. Uwaga: Urządzenie musi mieć odblokowany bootloader. Potrzebne pliki do zainstalowania Lineage OS 15.1 znajdziecie > tutaj <, natomiast Ressurection Remix > tutaj <.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Tego się nie spodziewałem: smartfony Huawei mogą okazać się idealne do Custom ROM-ów

Źródło: XDA-Developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona