LG zastąpi Sony w roli głównego dostawcy podwójnego aparatu do iPhone’a 7 Plus | Tabletowo.pl

LG zastąpi Sony w roli głównego dostawcy podwójnego aparatu do iPhone’a 7 Plus

Dołącz do dyskusji 0

Już nie Sony, a LG dostarczyć ma większość modułów podwójnego aparatu do iPhone’a 7 Plus. Decyzja spowodowana jest poważnymi problemami, z jakimi borykają się Japończycy.

Chris Chang z Nomura Securities wystosował notatkę do inwestorów, w której pisze, że Sony może nie nadążyć z produkcją modułu podwójnego aparatu do iPhone’a 7 Plus. Przyczyny takiego stanu rzeczy upatruje w trzęsieniu ziemi, które nawiedziło w zeszłym miesiącu japońskie miasto Kumamoto. Tam bowiem znajduje się fabryka, odpowiedzialna za „składanie” tego komponentu.

Z tego powodu znaczna część produkcji modułu podwójnego aparatu do iPhone’a 7 Plus ma zostać powierzona LG. Jednak ani Koreańczycy, ani samo Apple tego jeszcze nie potwierdzili. Mimo wszystko jest to bardzo prawdopodobne – zwłaszcza, jeśli koncern z Cupertino nie chce dopuścić do tego, że w dniu premiery sprzedażowej część (czy to mniejsza, czy większa) klientów odejdzie z pustymi rękami.

Nie wiadomo też, czy taki „układ” pozostanie na stałe, czy jest rozwiązaniem tymczasowym. Odbudowanie linii produkcyjnych (lub przeniesienie ich do innych fabryk) może jednak trochę potrwać. Sony musi więc liczyć się z niemałymi stratami – nie tylko związanymi z naprawą wyrządzonych przez trzęsienie ziemi szkód.

Źródło: MacRumors

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona