LG zaprezentuje tablet z systemem Windows 8.1?

LG wprowadzi tablet z systemem Windows 8.1

Koreański koncern LG ostatnio bardzo mocno pokazuje się na rynku telewizorów (zapowiada w 2014 roku walkę o pierwsze miejsce w sprzedaży telewizorów powyżej 32 cali) oraz sprzętu muzycznego i kina domowego. W naszym kręgu zainteresowań pokazał ciekawy model LG Pad 8.3, który wywołał spore nadzieje na dalsze modele tego producenta i … być może wkrótce poznamy jeden z nich!

W sieci pojawiły się informacje na temat LG 11T. Ma to być 11-calowy tablet pracujący w oparciu o procesor Intel Bay Trail T (konkretnie 3770 lub 3740) z 2 GB pamięci RAM oraz 64GB pamięci wewnętrznej. Całość ma działać pod kontrolą systemu Windows 8.1 (mamy nadzieję, że z dołączoną licencją na pakiet biurowy Microsoft Office).

Nowy tablet LG ma być pokazany na targach CES 2014 i jeśli faktycznie jego prezentacja będzie miała miejsce, urządzenie stanie się pierwszym tabletem tego producenta z Windowsem 8.1. LG ostatnio mocno pracuje nad jakością wyświetlaczy, więc zapewne i tutaj pokaże nam coś miłego dla oka – oby.

Jeśli chodzi o cenę urządzenia to póki co jest jeszcze za wcześnie, żeby spekulować na jej temat. Pamiętajmy jednak, że w przypadku tabletu LG Pad 8.3, firma nas miło zaskoczyła… Tylko że tam mieliśmy do czynienia z Androidem, tu z kolei jest Windows, a to może dużo zmienić.

źródło, źródło, źródło