LG zapowiada swoją konferencję podczas MWC 2016

Niedawno zakończyły się jedne z czterech najważniejszych targów elektroniki użytkowej na świecie, czyli CES 2016, które odbywają się zawsze w Las Vegas. Kolejna ważna impreza już przed nami. Chodzi tutaj o barcelońskie MWC 2016, rozpoczynające się w drugiej połowie lutego. LG rozpoczęło wysyłać zaproszenia na własną konferencję w tym hiszpańskim mieście.

LG zapowiedziało własną konferencję na dzień 21 lutego 2016 roku o godzinie 14. Niestety za wyjątkiem hasła „Play begins” nie dowiedzieliśmy się niczego znaczącego, ale pewne jest, że Koreańczycy przywiozą do stolicy Katalonii sporo nowości, w tym oferujących wysoką jakość dźwięku. Poza tym najczęściej wspomina się o prezentacji flagowego modelu G5.

Niewątpliwie jest to bardzo prawdopodobnie, ponieważ wszystkie doniesienia na to wskazują. Należy mieć na uwadze to, że wówczas G5 musiałby od razu stanąć w szranki z nowymi Galaxy S7 – przykładowo w zeszłym roku LG pokazało na MWC „jedynie” modele z niższej półki. W dodatku powinny się pojawić informacje o nowych telewizorach czy też głośnikach.

Osobiście liczę, że LG G5 pojawi się oficjalnie już w lutym. Głównie dlatego, że zapowiada się (przynajmniej na razie) znakomity smartfon, który zostanie wyposażony w bardzo dobre podzespoły, pozwalające na komfortowe użytkowanie. Tym razem Koreańczycy mają nie postawić wyłącznie na „cyferki”. Cóż, zapewne wkrótce sytuacja się wyklaruje. Co ciekawe, bardziej prawdopodobna jest premiera nowej generacji smartwatcha LG Watch Urbane.

źródło: Gadgets 360