lg tablet

LG wróci na rynek tabletów w wielkim stylu? Cztery rdzenie, 2GB i ekran 8,3″ Full HD?

O nowym tablecie LG mówi się już od dłuższego czasu. Co chwilę w sieci pojawiają się kolejne niepotwierdzone informacje mówiące o tym, że – po niepowodzeniu na rynku tabletów w 2011 roku – LG zamierza wrócić z jakąś nowością. Dotychczas było to dla nas bardzo tajemnicze urządzenie, na temat którego parametrów sieć milczała. Dziś sytuacja nieco uległa zmianie. Zapowiada się naprawdę interesujące urządzenie!

Reklama

Dowiedzieliśmy się bowiem, że LG pracuje nad tabletem z wyświetlaczem o przekątnej 8,3″. Jego rozdzielczość ma wynieść 1920 x 1200 pikseli (dokładnie taka sama, jaką znajdziemy w 7-calowym nowym Nexus 7). Ucieszyć może fakt, iż produkt ten ma być lekki i cienki, a do tego wszystkiego ma być miły dla oka, dzięki cienkim ramkom okalającym ekran.

Za działanie nadchodzącego urządzenia ma odpowiadać czterordzeniowa jednostka centralna (póki co szczegóły nie zostały ujawnione, ciekawe czy LG również postawi na cieszącego się ostatnio popularnością Qualcomm Snapdragon 800?), wspierana przez 2GB RAM. W sprzedaży mają zadebiutować dwie wersje: z WiFi i z obsługą sieci komórkowych (kto wie, może i LTE).

Wiele wskazuje na to, że LG zaprezentuje swoją nowość na targach IFA 2013. Zapowiada się interesująco, więc zacieram ręce i z wielką niecierpliwością czekam na początek tego wydarzenia. A to już za nieco ponad dwa tygodnie, na początku września!

Tylko żeby znowu LG nie przesadziło z ceną…

źródło