LG wróci na rynek tabletów w trzecim kwartale 2013 roku? | Tabletowo.pl

LG wróci na rynek tabletów w trzecim kwartale 2013 roku?

Dołącz do dyskusji 0
tablet lg

LG, podobnie jak HTC, nigdy nie wiodło się zbyt szczęśliwie na rynku tabletów. Po premierze w 2011 roku 8,9-calowego modelu LG Swift Tab (znanego również jako Optimus Pad i G-Slate – na fot. powyżej), który był przesadnie drogi, przez co nie cieszył się popularnością wśród klientów, LG zostawiło tego typu urządzenia i bardziej skupiło się na smartfonach. Z najnowszych informacji wynika jednak, że LG może powrócić z nowym tabletem. Ale dopiero w późniejszych miesiącach bieżącego roku.

Aktualne spekulacje pochodzą z rodzimego podwórka LG, czyli z koreańskich mediów. Według nich firma zamierza wydać tablet pod koniec trzeciego kwartału 2013 roku. System operacyjny, pod kontrolą którego miałby pracować, nie został sprecyzowany, ale wygląda na to, że będzie nim Android, z kolei jakiekolwiek informacje na temat parametrów technicznych tajemniczego urządzenia nie są znane.

Jak słusznie zauważają zagraniczne media, aktualnie najlepiej wśród tabletowej konkurencji radzi sobie Apple z 40-procentowym udziałem w rynku. Za nim jest Samsung (18%), Asus (5,5%) oraz Amazon (3,7%). Jak wiadomo konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła, więc LG życzymy powodzenia i niech te plotki o nadchodzącym tablecie okażą się faktycznie prawdziwe.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona