LG pracuje nad nowym zegarkiem, ale nie będzie to smartwatch, tylko hybryda. Znamy jego specyfikację | Tabletowo.pl

LG pracuje nad nowym zegarkiem, ale nie będzie to smartwatch, tylko hybryda. Znamy jego specyfikację

Dołącz do dyskusji 0

LG wypuściło na rynek już kilka smartwatchy, a najnowsze dwa – LG Watch Style i LG Watch Sport – były nawet efektem bliskiej współpracy z Google (jako pierwsze zadebiutowały z Android Wear 2.0 na pokładzie). Tym razem Koreańczycy zamierzają ugryźć temat inteligentnych zegarków jednak nieco inaczej, ponieważ LG Watch Timepiece ma być hybrydą smartwatcha i klasycznego czasomierza.

Urządzenie zadebiutuje (już wkrótce) z preinstalowanym Wear OS, czyli Android Wear po niedawnym rebrandingu, co nie wskazywałoby na to, że będzie to rozwiązanie hybrydowe. Takie ma jednak być, ponieważ sprzęt ma oferować zarówno obsługę aplikacji, jak i mechanizm klasycznego zegarka. Trzeba przyznać, że brzmi to intrygująco – szczególnie, jeżeli LG faktycznie ma w planach użyć fizycznych wskazówek.

Koperta LG Watch Timepiece zostanie wykonana ze stali nierdzewnej i ma być pyło- oraz wodoszczelna (mówi się o spełnieniu wymagań standardu IP68). Producent chce też wykorzystać precyzyjny mechanizm kwarcowy. Oparcie konstrukcji zegarka na typowo „analogowym” podejściu ma przynieść profity w postaci dokładnego śledzenia czasu oraz długiego czasu pracy na baterii – ten ostatni ma podobno sięgać nawet 100 dni, aczkolwiek przy wyłączonych funkcjach smart. Co ciekawe, jeżeli zapas energii w akumulatorze o pojemności 240 mAh się wyczerpie, urządzenie ma działać jeszcze przez prawie 100 godzin, czyli około czterech dni.

Wyświetlacz w LG Watch Timepiece ma być okrągłą taflą LCD o przekątnej 1,2 cala i rozdzielczości 360×360 pikseli, co przełoży się na 424 ppi. Koperta ma wymiary 45,5×45,4×12,9 mm, więc rozmiarem jest podobna do tej z LG Watch Style (42,3×45,7×10,8 mm) i LG Watch Sport (45,4×51,2×14,2 mm). Paski (rozmiar 22 mm) będą wymienne. Co ciekawe, na rynku ma się pojawić też LG Watch Timepiece+, do którego LG ma dorzucać silikonowy i metalowy pasek oraz stację ładującą. Wersja podstawowa w standardzie dostanie gumowy pasek.

LG Watch Timepiece zostanie również wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 2100 1,1 GHz, 768 MB LPDDR3 RAM i 4 GB pamięci wbudowanej typu eMMC oraz moduły Bluetooth 4.2 i Wi-Fi 802.11 b/g/n, a także port USB Typu C 2.0. Zabraknie natomiast NFC i GPS.

Jak podaje serwis Android Headlines, LG Watch Timepiece zadebiutuje już w najbliższy poniedziałek, tj. 30 kwietnia 2018 roku. Do sprzedaży mają trafić dwie wersje kolorystyczne: czarna i srebrna. Portal źródłowy domniema, że zegarek może kosztować nieco ponad 250 dolarów.

*Na zdjęciu tytułowym LG Watch Urbane 2 3G (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Alberta)

Źródło: Android Headlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona