LG Watch Style

LG potwierdza: w przyszłym miesiącu zaprezentujemy nowy smartwatch z Wear OS

Według ostatnich doniesień (i w zasadzie pierwszych w ogóle), LG miało zaprezentować swój nowy smartwatch już ponad tydzień temu, a dokładniej 30 kwietnia 2018 roku. Tak się jednak nie stało, lecz wcale nie oznacza to, że urządzenie nigdy nie pojawi się na rynku, a wspomniane informacje były wyssane z palca. Sam producent właśnie bowiem dał znać, że pokaże swój kolejny, inteligentny zegarek w przyszłym miesiącu.

Nowy smartwatch LG nosi oznaczenie kodowe LM-W315 i ma przynależeć do tej samej linii produktowej, co zaprezentowane w lutym 2017 roku LG Watch Style (W270) i LG Watch Sport (W280). Urządzenie ma być dostępne w dwóch wersjach. Dotychczas nazywano je LG Watch Timepiece oraz LG Watch Timepiece Plus, lecz doniesienia południowokoreańskiego serwisu etnews sugerują, że sprzęt zadebiutuje pod innymi nazwami, nawiązującymi do wspomnianych Watch Style i Watch Sport.

Nadchodzący smartwatch LG zostanie wyposażony w okrągły wyświetlacz o przekątnej 1,2 cala, procesor Qualcomm Snapdragon 2100 1,1 GHz768 MB RAM4 GB pamięci wbudowanej oraz pyło- i wodoszczelną obudowę (IP68). Niestety, w urządzeniu podobno zabraknie NFC i GPS. Całość ma pracować pod kontrolą systemu Wear OS. Zegarek ma być dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i srebrnej. Jego cena powinna zamknąć się w przedziale od 300 do 400 dolarów.

Przy okazji warto dodać, że według dotychczasowych doniesień, nadchodzący smartwatch LG ma być połączeniem klasycznego i inteligentnego zegarka. Co więcej, sugerowały one, że sprzęt będzie dysponował również analogowymi, fizycznymi wskazówkami, i że w trybie z wyłączonymi wszystkimi funkcjami smart będzie pracował na baterii nawet do 100 dni (a do tego po wyczerpaniu energii z akumulatora o pojemności 240 mAh ma działać jeszcze przez około 100 godzin, dzięki zastosowaniu mechanizmu kwarcowego).

Przyznaję, że chociaż osobiście nie jestem przekonany do smartwatchy, to jestem szczerze zaintrygowany nadchodzącą nowością LG. Szczególnie, że – patrząc przez pryzmat specyfikacji – jakoś nie do końca mogę uwierzyć w obecność fizycznych wskazówek i tak długi czas pracy na baterii. Mimo wszystko mam nadzieję, że Koreańczycy faktycznie szykują coś tak nietypowego, gdyż taki projekt ma realne szanse dobrze się sprzedać i przekonać klientów do inteligentnych zegarków.

*na grafice tytułowej LG Watch Style

Źródło: etnews dzięki Phone Arena