LG Watch Sport (po lewej) LG Watch Style (po prawej)

Tak będą wyglądały nowe smartwatche LG, stworzone przy ścisłej współpracy z Google

LG Watch Sport i LG Watch Style zadebiutują 9 lutego, razem z Android Wear w wersji 2.0. Tydzień temu poznaliśmy sporo informacji na temat ich specyfikacji. Odnośnie samego wyglądu wiedzieliśmy natomiast do tej pory tylko tyle, że jeden smartwatch będzie mniejszy, natomiast drugi – większy. Teraz jednak mamy okazję przyjrzeć się urządzeniom nieco dokładniej, ponieważ właśnie do sieci wyciekły grafiki je przedstawiające.

LG Watch Sport ma mieć metalową kopertę (z wcześniejszych doniesień wiemy, że w kolorze tytanowym lub ciemnoniebieskim) oraz gumowy pasek. Z prawej strony znajdzie się także jedna korona oraz dwa owalne przyciski. LG Watch Style otrzyma z kolei pasek ze skóry, a na kopercie znajdzie się tylko jedno pokrętło.

Przynajmniej w mojej opinii, to drugi z ww. smartwatchy wygląda lepiej, ponieważ z wyglądu przypomina klasyczny zegarek. Jednak to LG Watch Sport będzie tym „lepszym”. Jego specyfikacja ma bowiem obejmować m.in. wyświetlacz OLED o przekątnej 1,38 cala i rozdzielczości 480×480 pikseli, 768MB RAM, 4GB pamięci wewnętrznej, moduły: Bluetooth, Wi-Fi, LTE, GPS i NFC, pulsometr, a do tego akumulator o pojemności 430 mAh.

LG Watch Style będzie się musiał z kolei „zadowolić” ekranem OLED o przekątnej 1,2 cala i rozdzielczości 360×360 pikseli, 512MB RAM, 4GB pamięci wewnętrznej, Bluetooth, Wi-Fi i akumulatorem o pojemności 240 mAh.

Oba smartwatche mają być pyło- i wodoszczelne, jednak obudowa LG Watch Sport ma spełniać normę IP68, natomiast LG Watch Style – IP67. Jedno i drugie urządzenie ma także oferować Asystenta Google, który do tej pory zarezerwowany był wyłącznie dla Pixeli.

Źródło: TechnoBuffalo