LG Watch Sport i LG Watch Style będą pierwszymi smartwatchami z Android Wear 2.0

Urządzenia zadebiutują 9 lutego

Dziś Evan Blass podzielił się z nami informacją, że Android Wear 2.0 zadebiutuje oficjalnie 9 lutego 2017 rokuLeakster nie zdradził nam jednak od razu wszystkiego. Teraz bowiem informuje, że tego samego dnia Google zaprezentuje dwa pierwsze smartwatche z tą wersją systemu operacyjnego: LG Watch Sport i LG Watch Style.

Obie firmy współpracują ze sobą od dawna. Spod skrzydeł Koreańczyków wyszły już trzy Nexusy (Nexus 4, Nexus 5 i Nexus 5X). Teraz, na zlecenie koncernu z Mountain View, zajmą się produkcją dwóch smartwatchy: LG Watch Sport i LG Watch Style. Jak widać, analogicznie, jak w serii Nexus, wyraźnie będzie zaznaczone, kto odpowiada za kwestie hardware’owe (nie tak, jak w Pixelach, gdzie tylko zainteresowani wiedzą, że po części odpowiedzialne jest za nie HTC).

Według informacji, podanych przez Evana Blassa, smartwatche zadebiutują 9 lutego i już następnego dnia rozpocznie się ich przedsprzedaż w Stanach Zjednoczonych. Później (jeszcze w lutym lub w marcu) urządzenia trafią na inne rynki. Jest też bardzo prawdopodobne, że LG pochwali się nimi na targach MWC 2017 w Barcelonie.

Dotychczasowe doniesienia sugerują, że LG Watch Sport otrzyma okrągły wyświetlacz OLED o przekątnej 1,38 cala i rozdzielczości 480×480 pikseli, 768MB RAM, 4GB pamięci wewnętrznej, Bluetooth, Wi-Fi, LTE, GPS, NFC, pulsometr, akumulator o pojemności 430 mAh i kopertę o grubości 14,2 mm w kolorze tytanowym lub ciemnoniebieskim.

LG Watch Style z kolei ma zostać wyposażony w okrągły ekran OLED o przekątnej 1,2 cala i rozdzielczości 360×360 pikseli, 512MB RAM, 4GB pamięci wewnętrznej, Bluetooth, Wi-Fi, akumulator o pojemności 240 mAh i kopertę o grubości 10,8 mm w kolorze tytanowym, srebrnym lub Rose Gold z możliwością samodzielnej wymiany pasków.

Oba smartwatche mają mieć pokrętło, podobne do tego w Apple Watch a także pyło- i wodoszczelne obudowy, spełniające normę IP68 (LG Watch Sport) lub IP67 (LG Watch Style). Nie zabraknie też zintegrowanego Asystenta Google, znanego z Pixeli.

Ceny nadchodzących smartwatchy nie są jeszcze znane. Jednak porównując specyfikację już teraz wiadomo, że LG Watch Sport będzie sporo droższy niż LG Watch Style.

Źródło: VentureBeat