LG V40 ThinQ oficjanie zapowiedziany. Koreański oddział producenta uchylił rąbka tajemnicy

Do premiery LG V40 ThinQ pozostał już tylko tydzień. Smartfon z dnia na dzień kryje przed nami coraz mniej, a atmosfera oczekiwania opada, zamiast gęstnieć. Właśnie oficjalnie potwierdził się design urządzenia – koreański oddział producenta nie wytrzymał napięcia i zapowiedział go w oficjalnym filmie.

Na samym początku pozwolę sobie przypomnieć, że od dokładnie dwóch tygodni znamy premierę LG V40 ThinQ – ta odbędzie się 3 października o godzinie 23:00 czasu polskiego. Specyfikacja urządzenia jest nam znana jeszcze dłużej i już nawet design urządzenia był owiany wyłącznie skąpymi resztkami tajemnicy. Z tego powodu, opublikowane dzisiaj wideo nie dostarczyło nam specjalnie dużo nowej wiedzy, a raczej potwierdziło wszystko to, co wiemy.

Reklama

Na koreańskim kanale LG na YouTube pojawiło się powyższe wideo. Tak naprawdę to tylko klip promocyjny, który nie zdradza nam wybitnie wiele. No, może poza tym, że potwierdza przewidywany przez nas wygląd smartfona i ma na celu podgrzanie nieco atmosfery oczekiwania. Czy taka metoda jest skuteczna? Nie mi to oceniać, a jedyne co nam pozostaje, to przeczekać następne siedem dni.

Warto byłoby jeszcze przypomnieć, czego tak naprawdę spodziewamy się po LG V40 ThinQ. Oczywiście pięciu aparatów – trzech na tyle oraz dwóch na froncie urządzenia. Jeżeli chodzi jednak o podzespoły odpowiadający za moc obliczeniową, to będzie to Snapdragon 845 wsparty przez układ graficzny Adreno 630 oraz 6 GB pamięci RAM. Wracając jednak do aparatów – jeden z nich to 12 Mpix oczko o przysłonie f/1.5, drugi strzela zdjęcia w 16 Mpix z przysłoną f/1.9, zaś trzeci ponownie oferuje wyłącznie 12 Mpix, ale do spółki z przysłoną f/2.4 ma pełnić rolę tak zwanego teleobiektywu. Jeżeli chodzi o przód, to spodziewamy się duetu 8 + 5 Mpix.

Na samym końcu warto wspomnieć jeszcze o ekranie – LG V40 ThinQ ma zostać wyposażony w  wyświetlacz FullVision P-OLED o przekątnej 6,3 cala, proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości QHD+. Wszystko wskazuje na to, że nie uda się uniknąć wcięcia w górnej części ekranu, choć notcha będzie można po prostu wyłączyć.

źródło: Phandroid dzięki The Verge
grafika główna: kadr z zamieszczonego filmu