LG V20 z systemem audio Bang & Olufsen

Ciekawe informacje pojawiły się na temat nowego smartfonu, nad którym pracuje firma LG. W LG V20 najprawdopodobniej znajdziemy system audio, powstały dzięki współpracy z firmą Bang & Olufsen.

Duńska firma Bang & Olufsen od lat zajmuje się produkcją sprzętu audiowizualnego, który wykorzystywany jest m.in. przez Audi, Mercedesa czy – z bliższej naszym zainteresowaniom półki – Hewlett-Packard (np. HP Elite x2). Teraz wiele wskazuje na to, że rozwiązania audio Duńczyków trafią również do LG V20.

Jak donoszą niepotwierdzone informacje, Bang & Olufsen miałby przygotować dla LG nie tylko głośniki wbudowane w smartfon (z 32-bitowym przetwornikiem DAC), ale również słuchawki, które dołączane będą do zestawu. Wcześniej Duńczycy wykonali już dla LG moduł DAC na potrzeby LG G5.

Wygląda na to, że LG poważnie podchodzi do premiery nowego smartfonu. Wprawdzie nadal niewiele wiadomo na temat specyfikacji urządzenia, to jednak można podejrzewać, że firmie zależy na tym, aby była ona pozytywnym zaskoczeniem dla klientów. Ze względu na trudną sytuację na rynku smartfonów, LG musi maksymalnie wykorzystać premierę V20 w celu poprawienia sprzedaży, a także utrzymania się wśród topowych dostawców urządzeń.

Źródło: SlashGear