LG V20 na razie nie dla Europy. W Polsce też nie wiadomo czy się pojawi

LG V20 został zaprezentowany dzień przed nowymi iPhone’ami i zdecydowanie nie jest tematem numerem jeden w mediach technologicznych. Nie ma się co dziwić – komentarze po jego premierze są raczej umiarkowanie pozytywne, sporo osób twierdzi zresztą, że w stosunku do V10 niewiele się zmieniło. Wiele mówi się również o tym, że V20 w ogóle nie pojawi się w sprzedaży na Starym Kontynencie. Dziś mamy kolejne informacje na ten temat.

Podczas oficjalnej premiery LG V20, wspomniano jedynie o zbliżającej się premierze w Ameryce oraz na rodzimym rynku, tj. w Korei. Co z Europą? Już wtedy można było odnieść wrażenie, że – podobnie jak przy okazji V10, smartfonowi jest nie po drodze z naszym kontynentem. Aktualnie kolejne informacje zdają się to potwierdzać.

Pojawiają się bowiem nowe wieści, z których wynika, że LG V20 albo w ogóle nie pojawi się w Europie, albo stanie się to z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Może się zatem okazać, że sytuacja będzie analogiczna do LG V10, który początkowo również był dostępny wyłącznie w Ameryce i w Korei, a dopiero po kilku miesiącach, w niewielkiej liczbie dostępnych egzemplarzy, trafił do Europy.

Jak dowiedziałam się od polskiego oddziału LG, w tym momencie sprzedaż LG V20 nie jest planowana w naszej części świata.

Ale wystarczy spojrzeć rok wstecz, by przypomnieć sobie, że dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce rok wcześniej. LG V10 trafił do sprzedaży w Polsce w styczniu tego roku, podczas gdy jego oficjalna premiera odbyła się cztery miesiące wcześniej.

Cóż, nie pozostaje zatem nic innego, jak stwierdzić jedno: jeśli LG V20 Wam się spodobał, lepiej będzie, jak sprowadzicie go z innego kraju (pod warunkiem oczywiście, że będzie obsługiwał odpowiednie pasma działające w Polsce). W innym wypadku V20 może przejść Wam koło nosa.

Ale z drugiej strony – czy na pewno mamy czego żałować? Odnoszę wrażenie, że LG V10, mimo tego, że jest naprawdę dobrym smartfonem, nie odniósł nawet umiarkowanego sukcesu w Polsce. To w mojej opinii sprzęt przeznaczony dla wąskiego grona odbiorców, którego w naszym kraju brakuje. Być może właśnie dlatego koreański koncern wstrzymuje się z jego premierą w Europie.

źródło: phonearena