LG V20 może stać się nowym królem multimediów wśród smartfonów - Tabletowo.pl

LG V20 może stać się nowym królem multimediów wśród smartfonów

Dołącz do dyskusji 0

Planując światową premierę swojego najnowszego flagowca, LG niestety nie pomyślało o ludziach z odległej Europy, przez co prezentacja LG V20 odbyła się nad ranem polskiego czasu. Podobnie jak Wy przespałam to wydarzenie. A V20 zdecydowanie warto się przyjrzeć. Nie tylko dlatego, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jest to pierwszy model, który pracuje pod kontrolą Androida 7.0 Nougat od razu po wyjęciu z pudełka. Ale przede wszystkim przez fakt, że ma to być nowy król multimediów.

Profesjonalne nagrywanie wideo i audio

W V20 postawiono przede wszystkim na funkcje multimedialne – zarówno na jakość odtwarzanego dźwięku (dzięki 32-bitowemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu, Quad DAC), jak i nagrywanego materiału – dźwięku i wideo. Dzięki funkcji Steady Record 2.0, opartej o elektroniczną stabilizację obrazu 3.0 (EIS), nagrywane wideo ma być pozbawione drgań powstałych przy nagrywaniu „z ręki”. W połączeniu z DIS, czyli cyfrową stabilizacją obrazu, która z kolei minimalizuje zniekształcenia obiektów na wideo, powinniśmy móc nagrywać naprawdę świetne materiały wideo – pokuszę się o stwierdzenie, że najlepsze w przypadku mobilnego sprzętu. Już w V10 postawiono na to duży nacisk – tu jest jeszcze lepiej. Zwłaszcza, że na tym jego możliwości się nie kończą.

Tabletowo.pl LG V20 może stać się nowym królem multimediów wśród smartfonów Android LG Smartfony

Podczas nagrywania wideo mamy do dyspozycji oczywiście tryb manualny, ale jeszcze bardziej rozbudowany niż dotychczas. W V20 postawiono nie tylko na jakość nagrywanego wideo, ale również dźwięku. Dlatego też mamy zaimplementowane technologie (LCF, LMT), które usuwają szumy z tła i skupiają się na tym, co faktycznie ma zostać przez nas uchwycone. Dźwięk rejestrowany jest w wysokiej jakości – 24-bit 48 kHz, niespotykanej dotychczas w smartfonach.

Idąc dalej, w LG V20 zastosowano przetwornik 32-bit Quad DAC, wspierający bezstratne formaty (FLAC, DSD, AIFF, ALAC), dzięki czemu jakość odtwarzanego dźwięku powinna być naprawdę rewelacyjna. Pisząc te słowa przypomina mi się LG V10, któremu nic w tej kwestii nie brakowało – a tu ma być jeszcze lepiej.

Tabletowo.pl LG V20 może stać się nowym królem multimediów wśród smartfonów Android LG Smartfony

Co oferuje LG V20?

Tak jak poprzednik, LG V20 został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,7″ i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. I tak samo, jak model zeszłoroczny, ma dodatkowy, mniejszy ekran, którego rozdzielczość to 160 x 1040 pikseli (większy i o 50% jaśniejszy niż ten z V10). Działa dzięki procesorowi Snapdragon 820, przy współpracy ze strony 4GB pamięci operacyjnej RAM i Androida 7.0 Nougat. Na jego pokładzie nie zabrakło również czytnika linii papilarnych.

Niestety, nie potwierdziły się wcześniejsze plotki, jakoby V20 miał mieć baterię o pojemności 4000 mAh – ostatecznie znajdziemy tu akumulator 3200 mAh – na szczęście, w przeciwieństwie do wielu flagowców, jest od wymienny.

Tabletowo.pl LG V20 może stać się nowym królem multimediów wśród smartfonów Android LG Smartfony

Pod względem fotograficznym LG V20 ma niesamowity potencjał. Znajdziemy tu bowiem dwa obiektywy – jeden zwykły – 16 Mpix f/1.8 i drugi szerokokątny 8 Mpix f/2.4. Z przodu z kolei jest kamerka 5 Mpix – również szerokokątna (135 stopni). Na uwagę zasługuje hybrydowy autofokus, który integruje w sobie trzy technologie – laserowy autofokus, detekcję fazy i kontrast, co ma zapewnić zdjęciom najwyższą możliwą jakość pod względem ostrości.

Podobnie, jak LG G5, V20 został wykonany z aluminium (AL6013) i pokryty warstwą ochronną. Podobnie, jak V10, smartfon spełnia militarną normę odporności MIL-STD 810G.

Parametry techniczne LG V20:

 • wyświetlacz IPS 5,7″ o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (513 ppi), dodatkowy ekran o rozdzielczości 160 x 1040 pikseli,
 • procesor Qualcomm Snapdragon 820,
 • Android 7.0 Nougat,
 • 4GB RAM,
 • 64GB pamięci wewnętrznej,
 • aparat 16 Mpix f/1.8 + szerokokątny 8 Mpix f/2.4,
 • kamerka 5 Mpix f/1.9,
 • LTE Cat. 12,
 • WiFi 802.11 a/b/g/n/ac,
 • Bluetooth 4.2,
 • NFC,
 • GPS,
 • USB typu C,
 • slot kart microSD,
 • wymienny akumulator o pojemności 3200 mAh,
 • wymiary: 159,7 x 78,1 x 7,6 mm.

Dostępność

LG V20 trafi do sprzedaży w trzech wersjach kolorystycznych: tytanowej, srebrnej i różowej. Niestety, początkowo, czyli w październiku, pojawi się w Korei. Dopiero później ma zadebiutować w pozostałych krajach.

Cena telefonu nie została ujawniona.

Tabletowo.pl LG V20 może stać się nowym królem multimediów wśród smartfonów Android LG Smartfony

źródło: LG

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona