LG wprowadza na rynek nową markę urządzeń opartych na AI – LG ThinQ | Tabletowo.pl

LG wprowadza na rynek nową markę urządzeń opartych na AI – LG ThinQ

Dołącz do dyskusji 0

LG oficjalnie zainaugurowało start nowej marki – LG ThinQ. Obejmie ona wszystkie urządzenia AGD, elektronikę użytkową i usługi, które wykorzystują sztuczną inteligencję. Pierwsze zadebiutują już na styczniowych targach CES 2018 w Las Vegas.

Nie jest tak, że LG dopiero teraz się obudziło i nagle postanowiło wejść w segment smart home. Zwiastuny tego, co nadejdzie w przyszłym roku, mogliśmy zobaczyć już podczas tegorocznych targów CES 2017 w Las Vegas. Koreańczycy poinformowali wówczas o technologii DeepThinQ i zapowiedzieli, że zamierzają wyposażać wszystkie urządzenia AGD klasy premium w moduł Wi-Fi.

Później producent również nie próżnował. Otworzył laboratorium badań nad sztuczną inteligencją w Seulu, w którym zatrudnieni specjaliści pochylają się nad AI. Dzięki temu stworzono m.in. technologie, umożliwiające rozpoznawanie oraz analizę głosu, ruchomego obrazu i sygnałów z czujników. Dzięki temu Sztuczna Inteligencja uczy się zachowań użytkowników, wskutek czego z czasem coraz lepiej będzie odpowiadać na ich potrzeby i oczekiwania.

LG ThinQ (fot. LG)

Przez ten czas specjalistom udało się opracować inteligentne lodówki, pralki i odkurzacze, a nawet klimatyzator, który zapamiętuje przeznaczenie oraz sposoby użytkowania pomieszczeń (LG chwali się, że to pierwsze takie urządzenie na świecie).

Wprowadzając markę ThinQ chcemy podkreślić, że inteligentne produkty LG myślą o swoich użytkownikach, by każdego dnia ułatwiać im życie. AI to kolejna bariera techniczna, dlatego jako lider w dziedzinie sprzętu AGD i elektroniki użytkowej chcemy sprawić, że sztuczna inteligencja stanie się bardziej przyjazna i przestanie budzić tak silne obawy – Han Chang-Lee, szef globalnego centrum marketingowego LG

Oczywiście nie tylko LG planuje wykorzystywać Sztuczną Inteligencję w sprzętach domowych. Samsung również chce to robić i to również na szeroką skalę. Więcej na temat zamiarów tego ostatniego przeczytacie w podlinkowanym poniżej artykule.

Polecamy również:

Bixby 2.0 ma być wszędzie, nawet w Twojej lodówce i spryskiwaczu ogrodowym

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona