LG Stylus 2 z nieco bardziej zaawansowanym stylusem – obsługą funkcji Pen Pop i Pen Keeper

Kilka zmian względem poprzednika, G4 Stylus

W tym roku Koreańczycy postanowili zapowiedzieć jeszcze przed rozpoczęciem samych targów MWC 2016 w Barcelonie kilka swoich nowości. Wczoraj poznaliśmy oficjalnie modele X cam oraz X screen, które zapoczątkowują nową serię smartfonów od LG. Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się o Stylus 2. Jakie zmiany mają zostać wprowadzone względem obecnej generacji telefonu z rysikiem, G4 Stylus?

LG G4 Stylus, którego miałem okazję testować, jest smartfonem dobrym, ale jakiekolwiek płynne, a przede wszystkim szybkie działanie uniemożliwiał zaledwie 1GB RAM. Na szczęście Stylus 2 ma już 1,5GB pamięci operacyjnej, aczkolwiek w średniopółkowej nowości z 2016 roku moglibyśmy oczekiwać już 2GB. Ponownie moc obliczeniową zapewni czterordzeniowy procesor 1,2GHz, najpewniej Snapdragon 410.

Ważną zmianą jest także nowy rysik. Otóż LG zmieniło w nim końcówkę, dzięki czemu pisanie nim na ekranie będzie znacznie przyjemniejsze oraz wygodniejsze. Ponadto pojawiły się dwie funkcje, zapożyczone prosto z serii Galaxy Note, czyli Pen Pop oraz Pen Keeper. Pierwsza z nich to własna wersja polecenia wskazywanego. Po wyciągnięciu stylusa z telefonu wyświetli się nam menu ze skrótami do aplikacji, tymczasem druga opcja będzie nas informowała, gdy zapomnimy rysika umieścić na swoim miejscu.

LG Stylus 2 provides both the big screen and premium notetaking functions of a premium large phone at a price of a mid-tier phone. This device is another example of our commitment to the mass-tier segment where there is so much opportunity for growth and creativity.

Juno Cho, CEO LG Electronics Mobile Communications Company

Progres pojawił się również w temacie ilości pamięci wbudowanej. Zamiast 8 mamy już 16GB, co jest wystarczającą przestrzenią, szczególnie, że znajdziemy w Stylus 2 slot kart microSD. Całością zarządza już Android 6.0 Marshmallow, a on z kolei pozwala instalować całe aplikacje właśnie na karcie pamięci. Za dobry czas pracy ma odpowiadać wymienna bateria 3000 mAh. Bez zmian pozostanie naprawdę przyzwoity, 5,7-calowy ekran o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli).

Aparaty mają mieć rozdzielczość 13 i 5 Mpix. Urządzenie nieco schudło w porównaniu do poprzedniej generacji i waży 145g (kontra 167g w G4 Stylus), a jego wymiary przedstawiają się następująco: 155 x 79.6 x 7,4 mm (kontra 154,8 x 79,2 x 9,38 mm). Do wyboru mają być trzy wersje kolorystyczne: biała, brązowa oraz tytanowa.

Informacje na temat ceny oraz dostępności zostaną udostępnione już podczas samych targów MWC. Mam nadzieję, że tym razem LG rozsądniej wyceni swój model i w Polsce przyjdzie nam za niego zapłacić na start ok. 800-900 złotych. W tym budżecie stanowiłby wówczas bardzo ciekawą propozycję.

źródło: LG przez GSM Arena