LG rozpoczyna aktualizację 5,9-calowego G Pro 2 do Androida 5.0

Z danych ujawnionych przez Spider’s Web wynika, że LG w Polsce zajmuje drugie miejsce pod względem ilości sprzedanych telefonów komórkowych w 2014 roku. Tym bardziej cieszą wszelkiego rodzaju aktualizacje urządzeń koreańskiego koncernu do nowszych wersji systemu Android. Pierwszym produktem, który otrzymał Lolliopa, był LG G3. Teraz przyszła pora na LG G Pro 2.

G Pro 2 nie jest tak znanym sprzętem LG, jak flagowce G2 i G3. Jest to produkt przeznaczony dla specyficznego klienta, który wymaga dużej przestrzeni roboczej – a tą niewątpliwie G Pro 2 zapewnia, bowiem oferuje 5,9-calowy wyświetlacz (1920 x 1080 pikseli). Za jego działanie odpowiada czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 800 i 3GB RAM. Więcej na jego temat dowiedzie się z tego wpisu.

W przeciwieństwie jednak do LG G3, aktualizacja do Androida 5.0 dla LG G Pro 2 nie jest dostępna w pierwszej kolejności w naszym kraju, a w rodzimym producenta, tj. w Korei. Spodziewam się jednak, że szybko rozprzestrzeni się po reszcie świata.

Aktualnie z aktualizacji mogą się cieszyć użytkownicy wszystkich trzech wersji tego produktu: LG-F350S, LG-F350K i LG-F350L.