LG również zmienia CEO działu mobilnego, tylko z innego powodu niż Samsung 21

LG również zmienia CEO działu mobilnego, tylko z innego powodu niż Samsung

Niedawno informowaliśmy, że w Samsungu mogą zajść zmiany kadrowe, a teraz okazuje się, że w LG zajdą na pewno. Jednak powód jest zgoła odmienny. Dotychczasowy CEO firmy dobrowolnie ustępuje miejsca, ale pozostanie w firmie. Park Jong-Seok, ustępujący szef działu mobilnego w LG, boryka się z problemami zdrowotnymi. Ze względu na nie postanowił zrezygnować ze swojej posady, jednak nadal pozostanie w firmie i będzie pełnił rolę doradcy. 

W ten sposób nowy CEO, czyli dotychczasowy prezes i dyrektor operacyjny w LG – Juno Cho, ma nieco ułatwione zadanie. Osoba, której firma zawdzięcza podwojenie zysków nie odchodzi na dobre, a będzie w zasięgu ręki służyła radą.

Swój sukces LG zawdzięcza flagowcowi, czyli G3. Między innymi dzięki niemu zysk operacyjny firmy jest największy od 2010 roku i wynosi 152 mln dolarów. Na ten stan rzeczy, oprócz ciepło przyjętego G3, wpłynęła z pewnością nowa nakładka systemu. Fakt, że stała się bardziej płaska i spokojna sprawił, że większa liczba klientów była przychylna nowemu urządzeniu.

Mam nadzieję, że nowy CEO sprawi, iż nakładka Androida stanie się jeszcze lepsza, a kolejne flagowce będą przynajmniej równie dobre, co LG G3. Oby dział tabletów również zaczął odnosić podobne sukcesy, co phablet Koreańczyków.