LG też się polubi z czystym Androidem, ale raczej nie będzie to WNM

WNM = Wielka Nieskończona Miłość

Czystego Androida albo się kocha, albo nienawidzi. Zwolenników nieskalanego żadną nakładką systemu z pewnością cieszy jednak fakt, że program Android One odrodził się jak Feniks z popiołów i na rynku pojawia się coraz więcej nowych smartfonów z napisem „androidone” na obudowie. Teraz okazuje się, że swoją propozycję przygotowuje również LG, które do tej pory nie miało tego w zwyczaju.

Do końca nie wiem, co stoi za nagłym powrotem do łask programu Android One, bowiem w pewnym momencie wydawało się, że umrze on śmiercią naturalną i wszyscy zapomną o jego istnieniu. Tymczasem w ostatnim czasie jak grzyby po deszczy pojawiają się nowe smartfony z czystym Androidem, a do tego HMD Global (podczas targów MWC 2018 w Barcelonie) zapowiedziało, że każdy kolejny model z logo Nokia na obudowie będzie członkiem projektu Android One.

Reklama

Teraz okazuje się, że swoją propozycję z czystym Androidem przygotowuje również LG, które do tej pory nie miało czegoś podobnego w zwyczaju. Nie będzie to jednak raczej nowym zwyczajem Koreańczyków, bowiem wszystko wskazuje na to, że producent wprowadzi na rynek kolejną wersję LG Q7, charakteryzującą się właśnie dopiskiem „androidone” na obudowie i nieskalanym żadną nakładką Androidem 8.1 Oreo. Co więcej, smartfon najpewniej dostępny będzie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, w ofercie operatora T-Mobile.

To dość powszechna praktyka, że producenci wprowadzają na rynek jeden model, ale w zależności od rynku, ma on czystego Androida lub autorską nakładkę. Tak było m.in. w przypadku Motoroli Moto X4 i Sharpa Aquos S3. Teraz do tego grona dołączy LG Q7. Mimo wszystko nie wydaje mi się, że stanie się to nową tradycją w obozie Koreańczyków i firma porzuci swój własny interfejs.

Źródło: xda-developers