LG prezentuje pierwszą, bezprzewodową ładowarkę o mocy 15W | Tabletowo.pl

LG prezentuje pierwszą, bezprzewodową ładowarkę o mocy 15W

Dołącz do dyskusji 0

Mimo że mamy już 2016 rok, to kable wciąż są wszechobecne. I choć często można ich się pozbyć, to nie zawsze wolimy rozwiązania bezprzewodowe. To samo dotyczy ładowarek. Ładowanie indukcyjne nie weszło jeszcze na salony, ale LG stworzyło produkt, który może to zmienić.

Koreańczycy zaprezentowali właśnie bezprzewodową ładowarkę o mocy 15W. Jest to aż o trzy razy więcej niż oferują inne, dostępne na rynku rozwiązania tego typu. Dzięki temu, potrafi ona naładować akumulator w smartfonie od 0% do 50% w zaledwie 30 minut, czyli tak samo szybko, jak robią to standardowe, szybkie ładowarki po kablu.

LG nie zbagatelizowało również kwestii, związanych z bezpieczeństwem. Specjalna technologia zapobiega przegrzewaniu się ładowarki, a także na bieżąco monitoruje, czy bateria w smartfonie się nie przegrzewa, żeby uniknąć ewentualnej eksplozji. Pomaga w tym specjalny sensor, który mierzy temperaturę w miejscu styku urządzeń i gdy ta osiągnie określony (niebezpieczny) poziom, ładowanie jest przerywane.

lg-15w-wireless-charging-pad-bezprzewodowa-indukcyjna-ladowarka

Nowość od LG ma trafić na rynek jeszcze w tym miesiącu. Będzie ją można kupić również w Europie (a oprócz tego także w Ameryce Północnej i Australii). Ładowarka jest kompatybilna z większością dostępnych na rynku smartfonów, które obsługują ładowanie bezprzewodowe.

Niestety, na razie nie wiemy, ile trzeba będzie zapłacić za to „cudo”.

Źródło: Business Korea

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona