LG pozazdrościło Apple i szykuje LG G5 SE?

Niedawno CEO LG, Cho Ju-no, powiedział szczerze, co myśli na temat Apple i jego produktów, twierdząc m.in., że 4-calowy iPhone SE nie jest żadną konkurencją dla średniaków zarządzanej przez niego marki. Cóż, chyba jednak nie do końca tak jest, bowiem wygląda na to, że koreański gigant planuje wypuścić na rynek coś podobnego.

Co ciekawe, już w styczniu tego (tj. 2016) roku LG opatentowało dwie nazwy: LG G5 SE oraz G5 SE. Nie trzeba być mistrzem w kojarzeniu faktów, bowiem od razu przychodzi do głowy „dziwne” podobieństwo i nawiązanie do iPhone’a SE. Pytanie tylko, czy Koreańczycy zamierzają wypuścić na rynek mniejszy wariant G5, czy tak nazwany zostanie jego słabsza wersja, która trafi m.in. do krajów Ameryki Łacińskiej?

Co do pierwszej możliwości, wątpliwe, żeby LG zdecydowało się w takim przypadku na zaledwie 4-calowy wyświetlacz, jak w iPhonie SE. Moim zdaniem, mogłoby to okazać się sromotną porażką. Bardziej wiarygodnym (w moim odczuciu) krokiem byłoby zastosowanie wyświetlacza o przekątnej 4,7 cala, jak w iPhonie 6/6S, Sony Xperii Z5 Compact czy Samsungu Galaxy A3 (2016).

Druga opcja również jest prawdopodobna – zwłaszcza, że słabszy wariant LG G5 nie pojawił się jeszcze oficjalnie (na próżno go też szukać na lokalnych stronach producenta w poszczególnych krajach Ameryki Łacińskiej, do których ma trafić – po prostu go tam nie ma).

Oczywiście może się również okazać, że LG nie ma zamiaru w praktyce wykorzystywać nazwy LG G5 SE czy G5 SE – zdarza się bowiem, że producenci coś patentują, rezerwują, a potem chowają to do przysłowiowej szuflady.

Źródło: Android Headlines