W Seulu powstał specjalny dział aktualizacji oprogramowania od LG. To nadzieja dla smartfonów na Androidzie

Firma LG otwiera w rodzinnej Korei Południowej odrębne „Centrum aktualizacji oprogramowania” – fizyczne biuro, w którym będą pracować ludzie odpowiedzialni za szybsze dostarczanie nowych wersji Androida na smartfony producenta oraz pilnujący, by inne elementy software’u urządzeń LG trafiały na nie na czas. Ciekawe, czy właściciele telefonów LG odczują jakąś różnicę.

Ciekawy to ruch LG, nie powiem. Co prawda od dużych producentów smartfonów na Androidzie spodziewamy się szybkich aktualizacji systemu, ale nie zawsze jest nam tłumaczone, jak do tego dochodzi, że na naszym smartfonie ląduje Android Nougat czy Oreo. Zresztą – niewielu użytkowników to tak naprawdę obchodzi, poza tym, że aktualizacja ma być i basta.

Fragmentacja systemów Google na smartfonach to nadal spory problem, zwłaszcza dla tych, którzy nie mogą doczekać się na najnowszą odsłonę Androida we własnym flagowym urządzeniu. Trzeba szczerze przyznać, że ci, którzy kupili sprzęt od LG, muszą pod tym względem wykazywać się sporą cierpliwością, gdyż zeszłoroczny G6 nadal pracuje na Androidzie Nougat. Producent obiecuje upgrade jeszcze przed końcem miesiąca, ale chodzi o mieszkańców Korei Południowej. Zobaczymy, jak aktualizacja do Androida Oreo potoczy się na świecie.

https://www.tabletowo.pl/2018/01/23/android-oreo-dla-lg-g6-na-wiosne/

Nic dziwnego, że LG podjęło ten temat i zadziałało w kierunku zwiększenia sił przerobowych dla działu programowego. Nowy prezes LG Mobile, który objął to stanowisko w zeszłym roku, został awansowany wprost z działu badań i rozwoju firmy, stąd najwyraźniej to jego pomysł, by przyśpieszyć aktualizacje systemu w smartfonach.

Zobaczymy, czy otworzenie nowego biura w Seulu, poświęconego w całości aktualizacjom Androida, rzeczywiście da wymierne wyniki. Liczą na to posiadacze modelu G6 oraz ci, którzy zastanawiają się nad kupnem następnego flagowca LG, G7 ThinQ.

 

źródło: AndroidPolice, TechCrunch