LG Optimus Vu oficjalnie - Samsung Galaxy Note ma konkurencję - Tabletowo.pl

LG Optimus Vu oficjalnie – Samsung Galaxy Note ma konkurencję

Tabletowo.pl LG Optimus Vu oficjalnie - Samsung Galaxy Note ma konkurencję LG Nowości

Dobrymi pomysłami trzeba się inspirować (nie mylić z kopiowaniem) – z takiego założenia wyszedł koreański koncern LG, który od wielu miesięcy pracował nad konkurencją dla Samsunga Galaxy Note. Samsung jakiś czas temu zaprezentował światu to właśnie urządzenie z pogranicza smartfonów i tabletów – początkowo do takiego połączenia podchodziłam z dystansem, ale po dość długim czasie spędzonym z Galaxy Note stwierdziłam (jak sporo Czytelników Tabletowo.pl), że jest to świetny sprzęt, o czym mogliście się przekonać czytając recenzję. Śladami Samsunga postanowiła podążyć firma LG – i tak, oficjalnie poznaliśmy LG Optimus Vu – urządzenie wyposażone w ekran o przekątnej 5″ (SGN ma 5,3″), który można obsługiwać rysikiem.

Na początek rzecz o systemie, który w momencie oficjalnej prezentacji zaskakuje… niestety, negatywnie. Okazuje się bowiem, że w Optimus Vu znajdziemy Androida 2.3 Gingerbread z możliwością aktualizacji do Ice Cream Sandwich. Pojawia się pytanie kiedy takowej można się spodziewać… LG obiecuje, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy. To z kolei może dawać nadzieję, że w momencie rynkowej premiery modelu w Europie (w Polsce prawdopodobnie jako LG Swift Vu) będzie już zaktualizowany do „lodowej kanapki”.

LG Optimus Vu pracuje dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon o częstotliwości taktowania 1,5 GHz, a treści multimedialne możemy oglądać na wyświetlaczu IPS o przekątnej 5″ i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli (4:3) oraz jasności wynoszącej 650 nitów. Ekran można obsługiwać specjalnym rysikiem, który umożliwia robienie notatek, dodawanie adnotacji na zdjęciach i dokumentach oraz wiele więcej (ciekawa jestem faktycznej funkcjonalności stylusa w porównaniu do S Pena znanego z Samsunga Galaxy Note).

Tabletowo.pl LG Optimus Vu oficjalnie - Samsung Galaxy Note ma konkurencję LG Nowości

Najnowsze dziecko koreańskiego koncernu posiada aparat o rozdzielczości 8 Mpix z autofokusem i LED, kamerkę 1,3 Mpix, 32GB pamięci, 1GB RAM, wyjście HDMI, DLNA, WiFi Direct, LTE oraz w Korei – T-DMB. LG Optimus Vu jest nieco mniejszy i lżejszy od Samsunga Galaxy Note – 139,6 x 90,4 x 8,5 mm przy 146,8 x 82,9 x 9,6 mm oraz 168 g przy 178 g, ale także posiada akumulator o mniejszej pojemności – ciekawe jak bardzo przekłada się to na długość pracy urządzenia (producent nie podał przybliżonego czasu). Co ciekawe, w informacji prasowej producenta nie znalazła się żadna informacja dotycząca obecności microSD w tym modelu – czyżby go tam nie było?

Porównanie najważniejszych parametrów technicznych Samsunga Galaxy Note i LG Optimus Vu znajdziecie w poniższej tabelce:

Tabletowo.pl LG Optimus Vu oficjalnie - Samsung Galaxy Note ma konkurencję LG Nowości

Na temat dostępności LG Optimus Vu w sprzedaży wiemy niewiele. Na chwilę obecną firma postanowiła podzielić się informacją, że na początku marca urządzenie trafi do dwóch koreańskich sieci komórkowych: SK Telecom oraz LG Telecom. Nie wiadomo kiedy planowana jest światowa premiera LG Optimus Vu – bo że jest planowana, to nie ulega wątpliwości. Cena modelu także nie została ujawniona.

Dla zainteresowanych LG Optimus Vu mamy dobrą wiadomość: już za kilka dni ruszają targi MWC 2012 w Barcelonie, podczas których na pewno będzie nam dane zapoznanie się z tym modelem – jeśli więc macie jakieś pytania, dajcie znać w komentarzach poniżej.

Tabletowo.pl LG Optimus Vu oficjalnie - Samsung Galaxy Note ma konkurencję LG Nowości

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona