LG Optimus Pad LTE oficjalnie: 8,9-calowe medium LTE | Tabletowo.pl

LG Optimus Pad LTE oficjalnie: 8,9-calowe medium LTE

Dołącz do dyskusji 0

Choć firma LG Electronics już dawno pożegnała się z szansą na opanowanie rynku tabletów internetowych, nie ustaje w próbach. Dziś oficjalnie zaprezentowano LG Optimus Pad LTE, który już wkrótce pojawi się na półkach południowokoreańskich sklepów.

LG Optimus Pad wyposażono w 8,9-calowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, aparat cyfrowy 8 Mpix, kamerę internetową 2 Mpix, dwurdzeniowy procesor Qualcomm 1,5GHz, czytnik kart pamięci microSD, wyjście HDMI, wsparcie dla standardu DLNA, akumulator 6,800 mAh oraz obudowę o wymiarach 245 x 151.4 x 9.34 mm i wadze 497g. Tablet pracuje w oparciu o system operacyjny Android 3.2 Honeycomb (nie wiadomo, kiedy pojawi się aktualizacja do Ice Cream Sandwich), a miłośników szybkiego Internetu ucieszy fakt, iż współpracuje on z nowoczesnymi sieciami LTE (4G).

Skąd pomysł na LTE w tablecie? Dr. Jong-seok Park, prezes LG Mobile Communications, spieszy z wyjaśnieniem:

„Ponieważ tablety generują pięciokrotnie większy ruch w Internecie niż przeciętny smartfon, założenie, że ich użytkownicy chcą szybszego połączenia, jest naturalne. Połączenie opracowanej przez LG technologii LTE i tabletu internetowego okazuje się być idealne dla klientów, którzy poza domem korzystają z tabletów jako głównych narzędzi pracy i rozrywki.”

Niestety, nie wiadomo, kiedy LG Optimus Pad LTE zawita do Europy. Jak Wam się podoba jego specyfikacja? Czy jest ona wystarczająca, by tablet odniósł sukces?

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona