LG nie wyprodukuje Pixela 3 dla Google. I tyle - Tabletowo.pl

LG nie wyprodukuje Pixela 3 dla Google. I tyle

Dołącz do dyskusji 0

Co prawda niewiele jeszcze wiadomo o następcy pierwszego smartfonu Google, a już pojawiły się plotki na temat tego, kto będzie produkował dla giganta z Mountain View Pixela nr 3. Niektóre południowokoreańskie źródła wskazywały na LG. Niestety, nic z tego.

Niestety – bo wielu jeszcze ma w pamięci świetnie przyjętego Nexusa 5, który stał się niemal symbolem googlowskiego podejścia do współpracy przy projektowaniu smartfonów. Jednocześnie mnóstwo ludzi ma dzięki temu bardzo dobre skojarzenia z LG. Cóż, firma zaprzeczyła plotkom, jakoby w drugiej połowie 2018 roku miał pojawić się na rynku Google Pixel 3, który by powstał przy udziale Koreańczyków.

Google w zeszłym roku diametralnie zmieniło strategię co do wydawania smartfonów pod swoim patronatem. Zakończając linię Nexus, powołało do życia markę Pixel, co zaowocowało pojawianiem się na rynku dwóch przedstawicieli tej rodziny: większego Google Pixel XL oraz mniejszego Google Pixel.

Według serwisu Chosun Biz Google jest obecnie na etapie poszukiwania nowego partnera, który byłby w stanie zaspokoić spodziewane zapotrzebowanie na Pixele 3. generacji i „zapewnić stabilność produkcji”. Google i LG współpracowały już wcześniej przy produkcji takich urządzeń jak Nexus 4, Nexus 5 i Nexus 5X, a amerykański gigant wyszukiwarkowy zaproponował zainwestowanie około 880 milionów dolarów w LG Display. Ruch ten świadczy prawdopodobnie o staraniach, jakie Google podejmuje, by nie martwić się o dostawy ekranów OLED do swoich nowych Pixeli. To ważne, biorąc pod uwagę, jak o panele OLED zabiega Samsung, a także ostatnio – Apple.

Globalny dyrektor ds. komunikacji od LG, Ken Hong, zaprzeczył jednak, jakoby raport Chosun Biz miał coś wspólnego z rzeczywistością, określając zawarte w nim informacje jako „spekulacje najwyższego stopnia”. Podkreślił też, że firma nie będzie komentować takich plotek.

na zdjęciu tytułowym: LG Nexus 5X

źródło: Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona