LG ma problem z dopilnowaniem jakości flagowego G5 i dedykowanych mu modułów | Tabletowo.pl

LG ma problem z dopilnowaniem jakości flagowego G5 i dedykowanych mu modułów

Dołącz do dyskusji 0

Osoby, które miały okazję pobawić się LG G5 na targach MWC 2016, zgodnie twierdziły, że jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Fakt, z racji tego, że smartfon jest modułowy, zachodziła obawa, że w miejscu styku poszczególnych elementów może pojawić się szpara. Jednak była to tylko wada egzemplarzy wystawowych, ponieważ gdy urządzenie trafiło do recenzentów, nie mieli oni już żadnych zastrzeżeń w tej kwestii. Niestety, tegoroczny flagowiec LG nie jest idealny i wielu użytkowników skarży się, że ma z nim poważne problemy. Z dedykowanymi modułami zresztą też.

W serwisie Reddit znaleźć można wątek, w którym posiadacze LG G5 opowiadają swoje przygody, jakich dostarczył im posiadany smartfon. Użytkownik o nicku Bloodyfinger pisze, że aktualnie posiada już trzeci egzemplarz flagowca Koreańczyków i czwarty moduł Cam Plus. Trzy pierwsze sztuki modułu nie działały od razu po wyjęcia z pudełka, zaś dwa pierwsze egzemplarze telefonu nie potrafiły wytrzymać dłużej niż 3 godziny na włączonym ekranie (SoT) i to przy minimalnym użytkowaniu oraz automatyczną jasnością wyświetlacza.

Jak wspominałem, nie jest to odosobniony przypadek. Inny użytkownik serwisu, tym razem o nicku Humoroususernamehere, pisze, że chciałby powiedzieć, że u niego sytuacja wygląda lepiej, ale aktualnie posiada już szósty (!) egzemplarz LG G5. U niego dwa razy zepsuł się przycisk włączania, raz zawiódł głośnik, raz smartfon padł po 12 godzinach od wyjęcia z pudełka, a raz szpara pomiędzy urządzeniem i dolną częścią była ogromna.

Żeby tego było mało, jeszcze inny użytkownik (Emalasto1992) potwierdza, że u niego również występuje to ostatnie. Do tego boryka się z częstymi problemami z GPS-em (w odpowiedzi hsseip pisze, że miał tak samo, ale LG wymieniło mu moduł GPS-u i wszystko działa już OK).

Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie egzemplarze LG G5 i modułu Cam Plus są wadliwe. Producent mógłby jednak przykładać większą uwagę do kontroli jakości, ponieważ sytuacja, gdzie jednej i tej samej osoba kilkukrotnie wymieniany jest sprzęt, nie powinna mieć miejsca.

Zobacz też:Recenzja LG G5

Źródło: Reddit przez Android Headlines

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona