LG ma najlepszy kwartał od 5 lat i dogania Huawei w ilości sprzedanych smartfonów | Tabletowo.pl

LG ma najlepszy kwartał od 5 lat i dogania Huawei w ilości sprzedanych smartfonów

Dołącz do dyskusji 0

Trzeci kwartał skończył się już jakiś czas temu, więc teraz do sieci regularnie trafiają wyniki kwartalne producentów smartfonów. Ostatnio pisałem Wam o tym, jak poradził sobie Huawei. Okazało się, że LG uzyskało wyniki bardzo podobne jak Chińczycy.

LG w 3 kwartale tego roku sprzedało 16,8 milionów smartfonów, co jest wynikiem rekordowym dla Koreańczyków. Poza tym podwoili oni swoje zyski i zarobili 440 milionów dolarów w stosunku do analogicznego okresu w 2013 roku. Jest to dla nich najlepszy kwartał od 5 lat. Jeśli chodzi o sprzedaż działu mobilnego, osiągnęła ona poziom 4,14 miliardów dolarów oraz zysk na poziomie 163 milionów dolarów. Świetnie sprzedają się budżetowce oraz urządzenia ze średniej półki, ale to LG G3 napędzał sprzedaż koreańskiej firmy.

Dlatego w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się nowych urządzeń z serii G oraz L. Należy też pamiętać o pierwszym phablecie z autorskim układem NUCLON, czyli LG G3 Screen. Jeśli ich procesory trafią do większej ilości urządzeń, to zapewne będą mogli liczyć na coraz większe zyski. Jednak nadal trudno ocenić czy LG ma wystarczający potencjał, żeby być trzecią siłą na rynku mobilnym pod koniec roku.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona