LG kończy z tabletami, chce skupić się na smartfonach | Tabletowo.pl

LG kończy z tabletami, chce skupić się na smartfonach

Dołącz do dyskusji 0

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że się tego nie spodziewałem. Jeżeli chodzi o tablety internetowe, LG Electronics nigdy nie wiodło prymu, a sprzedawane przezeń urządzenia zalegały na półkach sklepowych. Przyczyną ich niewielkiej popularności była mało konkurencyjna specyfikacja i wysoka cena. W związku z tym, rzecznik prasowy LG poinformował dziś, że koncern wycofuje się z rynku tabletów internetowych i zamierza skupić się na telefonach komórkowych.

Decyzja LG nałożyła się w czasie z prezentacją tabletów Microsoft Surface, lecz, jak podkreślił przedstawiciel firmy, te zdarzenia nie są powiązane. Zaistniała sytuacja jest doskonały dowodem na trudności, z jakimi muszą zmagać się producenci elektroniki inni niż Apple, jeśli chcą zaistnieć na rynku i trafić do klientów.

Nawet jeżeli LG całkowicie wycofa się z tabletowego biznesu, nie pozostanie na lodzie. Koncern pozostaje jednym z największych producentów RTV i AGD, w tym telefonów komórkowych będących potężnym źródłem dochodu, na świecie. Dajcie znać w komentarzach, czy będziecie tęsknić za tabletami LG. Może ktoś z Was skusił się na zakup jednego z nich?

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona