LG K7 debiutuje w USA w cenie 99,99 dolarów

LG zaprezentowało modele K7 oraz K10 na styczniowych targach CES 2016 w Las Vegas. Drugi z nich trafił już do sprzedaży w rodzimej Korei Południowej, dzięki czemu poznaliśmy jego cenę. Teraz wiemy też, na ile wyceniono pierwszy z nich.

LG K7 pojawił się w ofercie pre-paid amerykańskiej sieci Boost Mobile pod nazwą LG Tribute 5. Ci, którzy zdecydują się go kupić, będą musieli zapłacić za niego 99,99 dolarów. To niewygórowana kwota, jednak nie obyło się bez kompromisów – smartfon ma zarówno mocne, jak i słabsze strony.

Reklama

Zacznijmy najpierw od zalet – bez wątpienia są nimi 5-calowy wyświetlacz IPS, pokryty szkłem 2.5D, kamerka 5 Mpix na przodzie z obsługą gestów i funkcją używania ekranu jako lampy błyskowej oraz moduł LTE. Wad (choć trafniej byłoby powiedzieć „słabszych stron”) jest niestety trochę więcej, lecz z drugiej strony za 99,99 dolarów trudno oczekiwać dużo lepszych parametrów – zwłaszcza, że mamy do czynienia z „markowym” producentem, a ci się niestety cenią.

Mowa tu o rozdzielczości wyświetlacza (854×480), czterordzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon 210, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej (z której zapewne zostanie do dyspozycji użytkownika mniej niż połowa), aparacie głównym o matrycy 5 Mpix, akumulatorze o pojemności 2125 mAh oraz systemie operacyjnym Android 5.1 Lollipop.

Ciekawe, ile przyjdzie zapłacić polskim klientom, gdy LG K7 trafi na półki naszych rodzimych sklepów z elektroniką. Niestety spodziewam się kwoty na poziomie około 600 złotych, przez co smartfon ten wypadnie dość blado na tle konkurencji.

Źródło: Boost Mobile