LG inwestuje w giętkie ekrany OLED - Tabletowo.pl
Ważne

LG inwestuje w giętkie ekrany OLED

Tabletowo.pl LG inwestuje w giętkie ekrany OLED LG Nowości

Wpis pochodzi ze strony ObywatelHD.pl:

Nowe telewizory OLED firmy LG mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Na starcie firma wyprodukuje 48 000 paneli miesięcznie. Wiemy już, że będą one bardzo żywotne. Dalsze informacje z LG Display to również pozytywny sygnał dla fanów giętkich wyświetlaczy. Koreańczycy inwestują w nie dodatkowe fundusze.

Serwis etnews donosi, że LG chce postawić pilotażową linię produkcyjną 3,5 generacji, na której mają powstawać giętkie substraty OLED o wielkości 730 x 460 milimetrów. Firma zamówiła już podobno niezbędny sprzęt, który ma dojść do niej w trzecim kwartale tego roku. Linia produkcyjna ma być gotowa do startu przed końcem 2012 roku.

Niestety nie oznacza to że komórki i tablety z giętkimi ekranami pojawią się w sprzedaży w roku 2013. Według LG Display udoskonalenie procesów produkcyjnych i wytworzenie pierwszych prototypów potrwa od roku, do dwóch lat. LG nie ma też jeszcze żadnego konkretnego planu działania związanego ze stworzeniem prototypów, więc póki co sprawa jest w początkowej fazie. Obecnie LG ma małą linię produkcyjną giętkich OLED-ów w fabryce w Paju.

Coś się jednak ruszyło. LG bardzo mocno promuje obecnie swoje panele OLED. Koreańska konkurencja w postaci Samsunga nie pozostaje jednak dłużna. Nowy wyścig zbrojeń już się zaczął. Widać to było na targach CES 2012, na których dwaj, koreańscy giganci próbowali zachwycić gości dużymi telewizorami OLED. I udało im się to bez większego wysiłku. Kolejne starcie będzie miało miejsce już w sklepach wraz z premierami dużych telewizorów OLED. Następnie przyjdzie czas na nowinki takie jak giętkie wyświetlacze.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona