LG Innotek opracowało rozwiązanie, które pozwoli na szybkie bezprzewodowe ładowanie 19

LG Innotek opracowało rozwiązanie, które pozwoli na szybkie bezprzewodowe ładowanie

Dzisiaj użytkownik musi za każdym razem dokonywać wyboru: albo ładować swoje urządzenia szybko, albo bezprzewodowo. Te rzeczy do tej pory nie szły ze sobą w parze, ale sytuacja może się diamteralnie zmienić. I to jeszcze w tym roku.

LG Innotek bowiem zaprezentowało dziś oficjalnie 15-watowe moduły transmisji przeznaczone do bezprzewodowych ładowarek, które są w stanie dostarczyć tyle samo energii elektrycznej, co ich przewodowe odpowiedniki. Opracowany przez zespół moduł jest w stanie naładować akumulator od 0 do 50% w zaledwie 30 minut. Jest to trzy razy szybciej w porównaniu z tradycyjnymi, 5-watowymi ładowarkami bezprzewodowymi. Co jednak najważniejsze, jest on kompatybilny z różnymi smartfonami – również tymi konkurencji.

Jak zaznacza LG Innotek, jego moduły mogą być stosowane w bezprzewodowych ładowarkach, używanych zarówno w biurach, jak i domach, ale i również (na przykład) samochodach. Ambicją producenta jest rozpowszechnić to rozwiązanie, tak, aby znalazło się także w miejscach użyteczności publicznej czy transporcie publicznym.

LG Innotek planuje rozpocząć masową produkcję jeszcze w tym roku.

Źródło: Android Central