LG Gx: 5,5-calowy tabletofon z Full HD i Snapdragonem 600 - Tabletowo.pl

LG Gx: 5,5-calowy tabletofon z Full HD i Snapdragonem 600

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl LG Gx: 5,5-calowy tabletofon z Full HD i Snapdragonem 600 Ciekawostki LG Nowości

Podczas gdy my sobie słodko spaliśmy, odpoczywając po leniwej (mam nadzieję u większości z Was) niedzieli, w Korei firma LG prezentowała swój kolejny duży smartfon – tabletofon. Tym razem mamy do czynienia z LG Gx, którego udało się utrzymać w tajemnicy przed mediami prawie że do samej prezentacji. Jedynie kilka dni temu pojawiły się na jego temat pierwsze i ostatnie spekulacje – a to, w dzisiejszych czasach, sukces.

Nie wiem jak Wy, ale ja w dalszym ciągu mam problem z kategoryzowaniem sprzętu z ekranem o przekątnej 5,5″ – czy jest to w dalszym ciągu smartfon (jakby nie było, obserwujemy stały trend zwiększania przekątnych), czy już tabletofon. Jakkolwiek by nie było, wciąż nie zmieniło się jedno: w dalszym ciągu na łamach Tabletowo.pl piszemy o urządzeniach z wyświetlaczami od 5″ w górę. A LG Gx takim z pewnością jest, więc nie sposób przejść obok niego obojętnie.

Produkt ten został wyposażony w ekran IPS o przekątnej 5,5″ i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 600 (ciekawe dlaczego nie jego mocniejszy brat: Snapdragon 800?), 2GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej oraz system operacyjny Android Jelly Bean – bez konkretnej informacji odnośnie numerka.

Na jego pokładzie znalazło się miejsce dla aparatu 13 Mpix, kamerki 2,1 Mpix, akumulatora o pojemności 3140 mAh, LTE, NFC, WiFi, Bluetooth oraz portu microUSB. Waży 167 gramów.

LG Gx trafi do sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Póki co wiadomo jedynie, że na pewno zadebiutuje w Korei. Czy i kiedy trafi do pozostałej części świata? Trudno powiedzieć. Cena również nie została ujawniona.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona