A to ciekawe! LG G7 podobno w dwóch wersjach: jedna z ekranem LCD, druga z panelem OLED | Tabletowo.pl

A to ciekawe! LG G7 podobno w dwóch wersjach: jedna z ekranem LCD, druga z panelem OLED

Dołącz do dyskusji 0

Według ostatnich doniesień, LG G7 ma zadebiutować w maju. Najważniejsze informacje na temat tego smartfona wyciekły już dawno, lecz teraz okazuje się, że na rynku mogą pojawić się dwie wersje: jedna z ekranem LCD i druga z wyświetlaczem OLED.

Jak podaje serwis etnews, LG opracowuje dwa warianty swojego tegorocznego flagowca. Specyfikacja w obu przypadkach jest identyczna, różni się jedynie typ wyświetlacza. W pierwszym jest to LCD, natomiast w drugim OLED. To dość zaskakujące, ponieważ do tej pory byliśmy przekonani – i nawet „potwierdzały” to przecieki – że LG G7 zaoferuje ekran OLED.

Rzekoma zmiana planów wynika z chęci optymalizacji kosztów. Wyświetlacze OLED są bowiem dwukrotnie droższe niż ekrany LCD, chociaż te ostatnie – pomimo że są tańsze – są trwalsze. W tym miejscu warto przypomnieć, że dział mobilny LG już jedenaście kwartałów z rzędu przynosi tylko straty. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż LG Display ma ograniczone możliwości produkcyjne i najpewniej nie byłoby w stanie wyprodukować wystarczającej liczby wyświetlaczy OLED.

Na razie nie wiadomo, czy LG w tym samym czasie wprowadzi do sprzedaży model z ekranem LCD i OLED, czy na przykład na wybrane rynki trafi jedna, a na inne druga wersja. Jeżeli jednak te doniesienia są prawdziwe, to wcale nie zdziwię się, jeśli do Polski trafi LG G7 w wyświetlaczem LCD, a do rodzinnej Korei Południowej model z panelem OLED – chyba wszyscy zainteresowani powinni wiedzieć, dlaczego.

Dokładną specyfikację i zdjęcia LG G7 znajdziecie w >tym artykule<.

Źródło: etnews

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona