Ciekawe czy LG tym razem poczeka z premierą swojego flagowca. Następca G6 dopiero w kwietniu?

W zeszłym roku LG chyba trochę przekombinowało. Z tego powodu firma na poważnie zastanawia się nad przebudowaniem swojej flagowej linii. Sukcesor LG G6 nie będzie nazywał się „G7”, ale to nie koniec zmian. Tej ulegnie również kalendarz premier. Kolejny flagowiec Koreańczyków może być zaprezentowany dopiero w kwietniu.

Tradycją było, że LG przywozi swoje flagowce na targi MWC w Barcelonie, które zawsze miały miejsce w lutym. Data targów się nie zmienia, zmienia się jednak podejście producenta do pory prezentacji swoich nowych topowych modeli. Raport, który dzisiaj pojawił się na łamach portalu The Investor każe twierdzić, że premiera smartfonu, który nadal będziemy roboczo nazywać LG G7 (choć najpewniej będzie nosił inną nazwę), zostanie przesunięta na marzec, a jego sprzedaż rozpocznie się w kwietniu.

LG najprawdopodobniej w ogóle daruje sobie targi MWC w tym roku i zaplanuje prezentację związaną ze swoim flagowcem gdzieś na połowę marca.

Jednym z możliwych powodów takiej decyzji mogłaby być chęć wyposażenia swojego nowego smartfonu w procesor Snapdragon 845. W zeszłym roku LG nie było w stanie zainstalować w modelu G6 najnowszego Snapdragona 835, ponieważ Samsung jako właściciel linii montażowych, w których powstawały te procesory, zastrzegł sobie dla nich pierwszeństwo wykorzystania w smartfonach. W związku z tym „G-szóstkę” pokazano już w lutym. Minęły jednak długie miesiące, zanim LG wyposażył w Snapa 835 swojego flagowca z drugiej wysokopółkowej linii, V30.

Luźne wyobrażenie wyglądu LG G7 (czy jak tam będzie się nazywał)

Trudno wypowiadać się na temat jakichkolwiek technikaliów nowego LG, biorąc pod uwagę, że nawet domniemane przesunięcie daty jego premiery jest wysoce niepewne. Moim zdaniem jest jednak prawdopodobne. Łącząc tę informację z tą dotyczącą zmian w numeracji flagowców marki, byłbym w stanie uwierzyć, że LG szykuje z tej okazji, jeśli nie wyjątkowego smartfona, to wyjątkowe wydarzenie. Wydarzenie zasługujące na osobny termin realizacji niż święto wszystkich maniaków mobilnych technologii, odbywające się w Barcelonie.

https://www.tabletowo.pl/2017/04/20/test-recenzja-lg-g6/

źródło: The Investor przez PhoneArena
na zdjęciu głównym: LG V30