LG mówi, że LG G7 ThinQ wcale nie jest kopią iPhone’a X, bo wcięcie w ekranie planowane było od dawna | Tabletowo.pl

LG mówi, że LG G7 ThinQ wcale nie jest kopią iPhone’a X, bo wcięcie w ekranie planowane było od dawna

Dołącz do dyskusji 0

Każdy jeden producent, który wypuści teraz smartfon z ekranem z wycięciem w górnej części, musi mierzyć się z zarzutami o kopiowanie iPhone’a X. Zaprezentowany w środę, 2 maja 2018 roku, LG G7 ThinQ również oskarżany jest o widoczne podobieństwo do jubileuszowego iPhone’a. LG zarzeka się jednak, że jest ono przypadkowe, ponieważ urządzenie z tzw. notchem w planach było już od kilku lat.

Dyrektor (przynoszącego od trzech lat same straty) działu mobilnego LG, Hwang Jeong-hwan, podczas wczorajszej premiery LG G7 ThinQ w Korei Południowej zadeklarował, że planowaliśmy taki design jeszcze przed Apple. Naturalnie nie można tego rozumieć dosłownie, ponieważ koncern z Cupertino z pewnością nie zaprojektował iPhone’a X w pół roku, ale LG jasno dało do zrozumienia, że nie skopiowało smartfona swojego konkurenta.

Osobiście uważam, że można w te słowa uwierzyć, ponieważ zarówno OnePlus, jak i Huawei w przeszłości zdradzili, że od dawna planowali wprowadzić na rynek smartfon z ekranem z wycięciem w górnej części (ponieważ producenci wyświetlaczy od dłuższego czasu deklarowali gotowość produkcji takich paneli), lecz dopiero premiera iPhone’a X ich do tego popchnęła. Mówiąc wprost – Apple przetarło ścieżkę. Wątpliwe bowiem, aby innemu producentowi udałoby się wywrzeć na rynek taki wpływ. No, może jeszcze Samsungowi, ale Koreańczycy nie kwapią się do pójścia w tym kierunku.

Co ciekawe, LG nie lubi określenia „wycięcie”, ponieważ sugeruje ono, że czegoś brakuje. Zamiast niego woli używać sformułowania „drugi ekran”, które wywołuje zupełnie odwrotne skojarzenia niż „notch”, gdyż daje do zrozumienia, że użytkownik ma do dyspozycji dodatkową przestrzeń. Trzeba przyznać, że faktycznie ma to sens, jeśli spojrzeć na to z tej strony.

LG nie zdecydowało się jednak na wycięcie w ekranie w LG G7 ThinQ tylko dlatego, że Apple wypuściło na rynek iPhone’a X. We wczesnym stadium prac nad tegorocznym flagowcem producent przeprowadził ankietę i zapytał 1000 osób w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Korei Południowej o to, co sądzą na temat różnych projektów wyświetlacza. W przypadku tego z notchem tylko 30% było na nie – pozostałe 70% respondentów powiedziało, że im się podoba lub nie ma zdania na jego temat (tzn. nie dba o to).

Źródło: The Investor, Engadget dzięki Android Authority

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona