LG G6 będzie smartfonem dla melomanów - LG potwierdza moduł HiFi Quad DAC 22

LG G6 będzie smartfonem dla melomanów – LG potwierdza moduł HiFi Quad DAC

Wydawało się, że o LG G6 wiemy już prawie wszystko. Okazało się jednak, że niekoniecznie. Firma z Korei Południowej postanowiła się pochwalić, że jej nowy flagowiec będzie jednym z najlepszych smartfonów muzycznych na rynku. Ma tak się stać dzięki ulepszonemu modułowi Quad DAC, którego poprzednią wersję można było przetestować w modelu LG V20.

LG G6 będzie wyposażony w 32-bitowy przetwornik HiFi Quad DAC (konwertujący sygnał cyfrowy na analogowy). Ma on zapewnić doskonałe wrażenia audio. Standard ten oznacza, że G6 będzie zdolny odtwarzać formaty FLAC, DID, DIFF i ALAC. Ma dostarczyć słuchaczowi czysty dźwięk, redukując zakłócenia i szumy nawet o 50%.

Tak jak było w wypadku LG V20, producent skorzystał z pomocy firmy ESS Technology, która specjalizuje się w produktach audio. Choć niektórym może to się wydać mało prawdopodobne, to LG twierdzi, że udało się jeszcze ulepszyć rozwiązanie zastosowane we wspomnianym modelu. Obniżono ryzyko pojawiania się negatywnych zniekształceń dźwięku do 0,0002 procenta i zminimalizowano utratę informacji akustycznej. LG podaje, że nowy Quad DAC pozwoli użytkownikom kontrolować oddzielnie słuchawkę prawą i lewą. Będzie można więc bawić się balansem dźwięku.

LG, przekazując takie informacje mediom, najwyraźniej stara się podtrzymać zainteresowanie swoim flagowcem. Decydując się na premierę 26 lutego, siłą rzeczy sporo osób będzie śledzić prezentację producenta i być może zdecyduje się na zakup urządzenia, jeszcze zanim Samsung pokaże światu swojego Galaxy S8.

Przy okazji, możemy rzucić okiem na nowy przeciek – zdjęcie, na którym widać przód LG G6.

LG G6 będzie smartfonem dla melomanów - LG potwierdza moduł HiFi Quad DAC 23

 

zdjęcie tytułowe pochodzi z recenzji LG V10

źródło: Gadgets360, IThome