Jeden z aparatów w LG G6 będzie miał szerokokątny obiektyw 125 stopni - Tabletowo.pl

Jeden z aparatów w LG G6 będzie miał szerokokątny obiektyw 125 stopni

Dołącz do dyskusji 0

LG ma ciekawy system budowania napięcia przed premierą swojego nowego flagowca. Zamiast pozwolić, żeby do „tajnych” materiałów docierali dziennikarze technologiczni i łowcy przecieków, firma sama publikuje kolejne informacje dotyczące LG G6. W ten sposób dowiadujemy się o kolejnej właściwości tego smartfonu: podwójnej kamerze aparatu, w którym jedna soczewka wyposażona będzie w szerokokątny obiektyw o zakresie 125 stopni.

Oba tylne aparaty będą robiły zdjęcia w rozdzielczości 13 Mpix. Jedna z kamer będzie stworzona do szerokich ujęć. Przypomina to trochę aparaty z LG G5 i V20, w których drugi 8-megapikselowy sensor miał 135-stopniowy, szerokokątny obiektyw.

W kadrze przedniej kamery też zmieści się więcej ludzi: aparat z przodu ma być wyposażony w 100-stopniowy zakres przechwytywania obrazu. Znów jest to nawiązanie do 120-stopniowego aparatu przedniego z LG V20, jednak rozdzielczość jego matrycy nie została podana.

Tabletowo.pl Jeden z aparatów w LG G6 będzie miał szerokokątny obiektyw 125 stopni LG Smartfony

Ciekawą funkcją, która będzie możliwa dzięki zastosowaniu szerokokątnych obiektywów z dwóch stron smartfona, będzie tryb panoramy 360 stopni, którym uwiecznimy otoczenie tak, jak za pomocą kamery VR. Oprócz tego, specyficzne proporcje ekranu (18:9) umożliwią robienie dwóch kwadratowych zdjęć 1:1 i jednoczesne przeglądanie ich na jednym podglądzie, w dwóch sąsiadujących ze sobą oknach. Do tego aparat otrzyma tryb fotografowania żywności, choć to raczej nie jest żadną sensacyjną funkcją, odkąd jest on oferowany przez większość producentów.

Tabletowo.pl Jeden z aparatów w LG G6 będzie miał szerokokątny obiektyw 125 stopni LG Smartfony

Próbka możliwości tylnego aparatu LG G6

Premiera LG G6 już w tę niedzielę. Być może do tego czasu LG pochwali się prasie jeszcze jakąś wyjątkową właściwością swojego nowego flagowca.

źródło: LG, FoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona