Jeden z aparatów w LG G6 będzie miał szerokokątny obiektyw 125 stopni

LG ma ciekawy system budowania napięcia przed premierą swojego nowego flagowca. Zamiast pozwolić, żeby do „tajnych” materiałów docierali dziennikarze technologiczni i łowcy przecieków, firma sama publikuje kolejne informacje dotyczące LG G6. W ten sposób dowiadujemy się o kolejnej właściwości tego smartfonu: podwójnej kamerze aparatu, w którym jedna soczewka wyposażona będzie w szerokokątny obiektyw o zakresie 125 stopni.

Oba tylne aparaty będą robiły zdjęcia w rozdzielczości 13 Mpix. Jedna z kamer będzie stworzona do szerokich ujęć. Przypomina to trochę aparaty z LG G5 i V20, w których drugi 8-megapikselowy sensor miał 135-stopniowy, szerokokątny obiektyw.

W kadrze przedniej kamery też zmieści się więcej ludzi: aparat z przodu ma być wyposażony w 100-stopniowy zakres przechwytywania obrazu. Znów jest to nawiązanie do 120-stopniowego aparatu przedniego z LG V20, jednak rozdzielczość jego matrycy nie została podana.

Ciekawą funkcją, która będzie możliwa dzięki zastosowaniu szerokokątnych obiektywów z dwóch stron smartfona, będzie tryb panoramy 360 stopni, którym uwiecznimy otoczenie tak, jak za pomocą kamery VR. Oprócz tego, specyficzne proporcje ekranu (18:9) umożliwią robienie dwóch kwadratowych zdjęć 1:1 i jednoczesne przeglądanie ich na jednym podglądzie, w dwóch sąsiadujących ze sobą oknach. Do tego aparat otrzyma tryb fotografowania żywności, choć to raczej nie jest żadną sensacyjną funkcją, odkąd jest on oferowany przez większość producentów.

Próbka możliwości tylnego aparatu LG G6

Premiera LG G6 już w tę niedzielę. Być może do tego czasu LG pochwali się prasie jeszcze jakąś wyjątkową właściwością swojego nowego flagowca.

 

źródło: LG, FoneArena