LG G6 nie będzie o wiele większy od poprzednika mimo ekranu 5,7 cala (aktualizacja: nowy render) 17

LG G6 nie będzie o wiele większy od poprzednika mimo ekranu 5,7 cala (aktualizacja: nowy render)

Nazbierało się nieco przecieków na temat LG G6, więc Wam je teraz pokrótce przedstawię. Chyba najważniejszym zdjęciem tego newsa jest porównanie wielkości LG G6 z LG G5. Dwa smartfony leżą obok siebie na jednym blacie i mimo tego, że wyświetalcz nowego flagowca jest większy od tego zastosowanego w poprzedniku, to gabaryty urządzeń są do siebie bardzo zbliżone.

5,3 cala kontra 5,7 cala, a rozmiary smartfonów prawie takie same. I to mi się podoba – LG wraca do czasów świetności, kiedy wyświetlacz zajmował większość przedniego panelu a ramki były spychane na prawdziwy margines, jak w LG G3 lub pamiętnym G2. Wydawało się, że w porównaniu do LG G5, nowa propozycja będzie „wyciągnięta” ku górze, głównie przez zastosowanie nowych proporcji ekranu 18:9, ale na to nie wygląda.

LG G6 nie będzie o wiele większy od poprzednika mimo ekranu 5,7 cala (aktualizacja: nowy render) 18

Ci, którzy nie przepadają za smartfonami z ekranami o dużych przekątnych i marnujących miejsce pod i nad ekranem, powinni być zadowoleni z projektu LG.

Oprócz tego zdjęcia, w sieci pojawiły się jeszcze inne informacje o LG G6, głównie dozowane przez samego producenta. Na przykład opublikowano dwa filmiki potwierdzające odporność LG G6 na wodę i pył.

O, a tu jeszcze jeden z tej samej serii, tym razem pokazujący możliwości aparatu i trybu przechwytywania kwadratowych zdjęć wraz z podglądem:

Mamy też materiał w formie wywiadu z Torstenem Valeur, prezesem David Lewis Designer. Jest to mocno utytułowana firma zajmująca się projektowaniem i wizerunkiem produktów. Valeur wypowiada się o designie LG G6 w samych superlatywach.

Jak widać, LG nie próżnuje i stara się maksymalnie podsycić nastrój oczekiwania na swój nadchodzący flagowy model smartfonu. To chyba dobra strategia, odmienna od tej, którą firma kierowała się rok temu przy premierze LG G5, gdzie sporej ilości szczegółów dowiedzieliśmy się dopiero podczas konferencji.

A prezentacja LG G6 już w tę niedzielę.

Aktualizacja:

Evan Blass opublikował na swoim profilu na Twitterze szczegółowy render LG G6, który pokazuje smartfon w czarnej wersji kolorystycznej z każdej strony. Czyżby tył pokrywała tutaj jednak tafla szkła?

źródło: Phandroid, GSMarena 1, 2