LG G6 – znamy cenę oraz datę rozpoczęcia sprzedaży | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

LG G6 – znamy cenę oraz datę rozpoczęcia sprzedaży

Dołącz do dyskusji 0

Premiera LG G6 spotkała się z ogromnym zainteresowaniem z Waszej strony. W trakcie oficjalnej prezentacji producent nie podał jednak dwóch, bardzo ważnych informacji: sugerowanej ceny swojego tegorocznego flagowca oraz daty wprowadzenia go na rynek. Na szczęście nie musieliśmy długo czekać, aby się tego dowiedzieć.

Cho Juno, szef działu mobilnego LG, potwierdził, że sprzedaż LG G6 rozpocznie się 10 marca – przynajmniej w Korei Południowej. Smartfon ma kosztować 899800 wonów, czyli równowartość ~3200 złotych. To sporo (zwłaszcza, jak na flagowca LG), jednak doświadczenie nauczyło nas, że urządzenia w tym kraju z reguły są droższe niż w innych częściach świata.

Dlatego też można mieć nadzieję, że w Europie cena tegorocznego flagowca tego producenta nie przekroczy 3000 złotych. Szczególnie, że wersja, która trafi na Stary Kontynent ma być pozbawiona 32-bitowego przetwornika audio Quad DAC oraz bezprzewodowego ładowania. LG powinno wziąć to pod uwagę i potraktować klientów sprawiedliwie.

Cho Juno nie podał już jednak konkretnych dat, kiedy LG G6 pojawi się na innych rynkach. Zdradził jedynie, że w kwietniu i maju przeprowadzana będzie intensywna kampania reklamowa, promująca tegoroczny flagowiec. Dodał też, że sprzedaż ruszy „pełną parą” w trzecim kwartale 2017 roku.

LG zdradziło także, że prace nad LG G6 rozpoczęły się pół roku wcześniej niż zwykle ma to miejsce w przypadku tego typu smartfonów. Koreańczycy postarają się również, aby wyprodukować wystarczającą liczbę egzemplarzy, żeby klienci nie mieli problemu z ich kupnem. Producent jednak nie sprecyzował, ile sztuk zamierza sprzedać, ale jednocześnie zasugerował, że plany są wyższe niż miało to miejsce z LG G5.

Na koniec jeszcze dodam, że z tego, co udało nam się dowiedzieć, w Polsce cena LG G6 ma być podobna do tej, z jaką „startował” LG G5. Ale jak bardzo – tego niestety już nie wiemy.

Źródło: BGR

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona