LG G5 trafi do Ameryki Łacińskiej w nieco uboższej konfiguracji

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że producenci wprowadzają na poszczególne rynki nieco różniące się od siebie specyfikacją warianty danego modelu. Najczęściej zmiany te objawiają się w mniejszej lub większej ilości pamięci wbudowanej czy rodzaju użytego procesora. Jednak LG w przypadku G5 pójdzie o jeszcze jeden krok dalej.

Otóż flagowiec, który trafi do krajów Ameryki Łacińskiej będzie – mówiąc wprost – gorszą wersją samego siebie. O ile większość podzespołów oraz cały wygląd plus obsługa modułów pozostanie na swoich miejscach, o tyle „wymienione” zostaną trzy podstawowe komponenty: procesor z układem graficznym oraz RAM.

Jak wiadomo, pierwotnie LG G5 został wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, Adreno 530 oraz 4 GB pamięci operacyjnej. Natomiast wariant, który trafi do krajów Ameryki Łacińskiej, otrzyma ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652, Adreno 510 oraz 3 GB RAM. Chociaż taka decyzja może wydawać się zaskakująca i całkowicie nieprzemyślana, to Koreańczycy podjęli ją pod wpływem feedbacku ze strony tamtejszych telekomów.

Model Qualcomm Snapdragon 820 Qualcomm Snapdragon 652
Liczba rdzeni 4 8
Rodzaj rdzeni, taktowanie 4 x Kryo, do 2,2 GHz 4 x ARM Cortex A72 + 4 ARM Cortex A53, do 1,8 GHz
Układ graficzny Adreno 530 Adreno 510
LTE X12 Cat. 12/13 X8 Cat. 7
Proces technologiczny 14 nm 28 nm

To jednak nie wszystko. Do Ameryki Łacińskiej nie trafi również jeden z siedmiu przyjaciół G5 – okulary LG 360 VR. Powód? Bardzo małe zainteresowanie klientów tą technologią.

Ciekawe czy z powodu zmienionej specyfikacji G5 zmniejszona zostanie również jego cena. Choć w takiej konfiguracji całość nadal jest zaawansowaną konstrukcją, to pod względem parametrów (a tymi najczęściej kierują się przy wyborze smartfona klienci) niewiele będzie różnić się od średniaków konkurencji.

Źródło: Pisapapeles przez GSMArenaLG (grafika wyróżniająca)