LG G5 SE, czyli LG G5 ze Snapdragonem 652, pojawi się również w Polsce

LG stworzyło LG G5 SE po to, aby zastąpił on LG G5 na wybranych rynkach, m.in. w Ameryce Łacińskiej, gdzie większość klientów nigdy nie mogłaby sobie pozwolić na zakup dużo droższego modelu. Polska najwyraźniej jest jednak w mniemaniu Koreańczyków bogatym krajem, ponieważ do nas trafił „standardowy” LG G5. Ale wkrótce oferta zostanie rozszerzona o uboższy wariant tegorocznego flagowca.

Smartfon pojawił się na razie na stronie LG, więc nie znamy jeszcze jego ceny. Za granicą LG G5 SE kosztuje jednak od (równowartości) 1799 do 2199 złotych. Dla porównania, za LG G5 trzeba zapłacić obecnie około 2199 złotych. Uboższa wersja powinna więc być tańsza, ale producent ma małe pole do menewru. Ciekawe, jak z tego wybrnie.

LG G5 SE od LG G5 różni się kilkoma rzeczami: procesorem, ilością i typem pamięci operacyjnej oraz typem pamięci wewnętrznej. W pierwowzorze jest to – odpowiednio – czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 4GB LPDDR4 i 32GB UFS 2.0. Wersję SE wyposażono natomiast w ośmiordzeniowego Snapdragona 652 z Adreno 510, 3GB RAM LPDDR3 i 32GB eMMC 5.1.

Cała pozostała specyfikacja pozostaje w obu przypadkach dokładnie taka sama. LG G5 SE, podobnie, jak LG G5, również obsługuje moduły.

Źródło: LG przez gsmManiaK