LG G5 dostaje Nougata, ale tym razem w Polsce | Tabletowo.pl

LG G5 dostaje Nougata, ale tym razem w Polsce

Można już pobierać najnowsze oprogramowanie

Dołącz do dyskusji 0

Ta wiadomość powinna ucieszyć użytkowników modułowego flagowca od LG. Bo choć trzeba było dosyć długo czekać, to LG G5 – nareszcie – dostaje Nougata w Polsce. Nowe oprogramowanie można ściągnąć za pomocą LG Bridge, czyli narzędzia, które umożliwi pobranie aktualizacji i jej instalację w smartfonie.

Trzy tygodnie temu, LG zaczęło dystrybucję nowego oprogramowania na swój flagowy model – LG G5. I choć aktualizacja dotyczyła, na tamtą chwilę, jedynie Korei Południowej, to w ciągu tych trzech tygodni zdążyła już trafić do kilku innych regionów na świecie.

Dzisiaj jednak, nowy system trafia na nasz rodzimy rynek i przynosi całkiem sporo nowości. Sama aktualizacja waży około 1,2 GB i tak jak wspominałam już wcześniej, można ją pobierać poprzez specjalne oprogramowanie – LG Bridge. 

lg-g5-android-nougat

Nowa wersja systemu wprowadza kilka smaczków, które powinny ucieszyć użytkowników. Zmieniono nieco ekran blokady, bo teraz pojawia się (w jego dolnej części) grafika, która pokazuje odcisk naszego palca i informuje o możliwości odblokowania smartfona za pomocą skanera linii papilarnych. Zmienił się również Always On Display (AOD), który po aktualizacji pokazuje stan naładowania baterii.

Użytkownicy dostają możliwość zmiany motywu na ciemny oraz różne efekty odblokowywania ekranu, co może być kosmetycznym, ale jednak miłym dodatkiem. Kilka nowości pojawiło się także w pasku systemowym, który pozwala na: przemieszczanie, usuwanie i dodawanie przełączników, a także wykorzystywać te, które dodały się z innych aplikacji.

Ponadto, pojawiła się także możliwość zmiany DPI oraz długo oczekiwany multiwindow. Jak prezentuje się system na urządzeniu, możecie podejrzeć na poniższych screenach.

Dzięki Paweł za cynk :)

Źródło: galaktyczny.pl oraz @bukosss

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona